Mofli

Pro dobrotu na žebrotu.

Dobrý den, co přesně znamená toto přísloví? díky moc

Nejlepší odpověď
kropitko

Je to myšleno tak,že když člověk pro někoho něco udělá,tak ne vždy to udělá tak aby ten dotyčný byl spokojen. např,řeknete příteli po určité době,že ho manželka podvádí,no a pak na Vás budou naštvaní oba,manželka,že jste jí práskl, kamarád,že jste mu to řekl pozdě,případně že jste mu to řekl vůbec.....

Další odpovědi
annas

Vždy se objeví lidé, kteří by nejraději brali a sami nic nedávali.
Pokud sami něco potřebují, nebojí se kohokokoliv požádat, ale když potom chce druhý něco po nich, potřebuje je, nikdy nepomohou.
Sestrou poctivé mysli je chudoba.
Příklad: Někomu půjčím peníze, ale když je budu na oplátku třeba potřebovat já, odmítne mě.

anonym

Každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán.
Tolik jedno rčení,které bohužel nestojí na vodě.