Petrvlk

Musí psycholog držet lékařské tajemství ve všech případech?

Zdravím, dnes jsem přemýšlel nad jednou otázkou. Psycholog má držet lékařské tajemství, a tím pádem by nikomu neměl sdělovat informace o tom co pacienti říkali. Platí to i v případě, že jde o život člověka? Představte si, že člověk psychicky na dně jde za psychologem pro psychickou pomoc, a nějak se zmíní o tom, že před pár lety někde někoho zabil, nebo hodlá zabít. Má v tuto chvíli dokter povinnost sdělit informace policii, nebo ne?

Nejlepší odpověď
seraphico

Je několik druhů psychologů a každý má jinou povinnost mlčenlivosti, ale každý z nich je povinen prolomit svou mlčenlivost v případě, že je podezření na spáchání trestného činu nebo ohrožení výchovy dítěte.

Další odpovědi
Hlada

Psycholog není lékař. Nemůže být tedy vázán lékařským tajemstvím.

Ametyst

Žádné lékařské tajemství neexistuje. Nemá to oporu v zákoně.

Vit Kouba

Vše je o situaci ona určuje co je správné