auluk

Psaní romantického příběhu

Do školy máme napsat romantický příběh, a já mám otázku. Myslít že je vhodné abych přeskočila rok. Mayslím jako že bych děj přesunula o rok dopředu že bych to nějak šikovně ukončila a děj by se odehrával o rok pozdeji. Nebo myslíte že se to nehodí?

Nejlepší odpověď
annas

Spíš bych začala příběh v minulosti a ukončila jej v současnosti. Vypadá věrohodněji. Budoucnost lze jen předpokládat. Navíc byste se dostala do roviny fantazie, ukončení děje by působilo méně pravděpodobně. Částečně by zřejmě šlo i o fantastický příběh, takže možná by romantika ustoupila do pozadí.
Těžko se odpovídá, protože vás neznám, nevím, jak jste stylisticky zdatná, do které chodíte třídy. Také jde o to, abyste nevybočila od daného tématu.

Další odpovědi
avel3

Proč by ne? Tento styl je docela běžný. Dokonce ta minulost ani nemusí být dlouhá. Může být uvedením do vzniku situace. Taktéž může budoucnost být následována minulostí, kde se ozřejmí vznik situace, či děje.