Kelt

Provozování kterého sportu by bylo výhodné pro populaci?

Obdivujeme sportovce v mnoha disciplínách a druzích sportu a tak mne napadlo, zda existuje nějaký sport nebo činnost, která je výhodná z toho hlediska, že člověk provádí obecné činnosti , chůze, stání sedění, zvedání předmětů a jiné s minimální námahou svalů ekonomicky. Nějaký základní kurs pro všechny, by se určitě vyplatil, předešlo by se třeba nějakým zraněním a podobně. Existuje něco takového? Zvířata se pohybují přirozeně, lidé to už zapomněli, namáhají se často zbytečně, přeceňují své síly. Lidé nemusí provádět to, co vrcholový sportovec, ale nějaký základ by určitě pomohl. Měla by to být atletika, gymnastika nebo něco jiného? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Myslím, že spektrum lidských činností je tak široké, že univerzální příprava by musela být taky komplexní. Zaměřit se na rychlost, vytrvalost, sílu i obratnost. K čemu by ni byla schopnost zvednout v trhu 200 kg, kdybych nebyl schopen uběhnout 100 m pod 15 vteřin nebo udělat výmyk na hrazdě? Nebylo by to dobré jen pro výkonnost, ale i pro fyzické a duševní zdraví, celkovou odolnost. Možná ta atletika, nějaký desetiboj a tak.

Další odpovědi
Edison

Jakéhokoli… resp. všech.

Kepler

alien: nejsi člověk, ale prase! Kéž mi prasata odpustí. Ale částečně máš recht.

aliendrone

Kepler>>> Chrochty chrocht! ;) :)