bauerlukin

Co používáte na provonění domácnosti?

Nemám na mysli chemicke přípravky, pouze přírodní nebo nejake květiny apod.

Nejlepší odpověď
paul1

Stále si pamatuji naši domácnost v době mého mládí. Ta nejvíc voněla ráno uvařenou kávou (Meltou), když máma dělala k snídani bílou kávu.

Další odpovědi
da ny

Při otevření šatníku, skříně s prádlem u maminky a pratety, vždy zavoněla mýdla.
Jako děti jsme sušili pomerančovou kůru, nosili do školy. Někdy v zimě suším na topení kolečka pomeranče (nekonzumuji je vůbec) a citronu, Když oloupu mandarinku, kůra skončí na kovovém tácku na topení.
Trocha chemie mi nevadí. Přírodní vonné svíčky, olejová esence do aroma lampy.
Pár kapek oblíbeného parfému do vody, při mytí povrchů.
Mrtvé (sušené)květy a bylinky v oblibě nemám (viz. fung sv
Aromatické koření (skořice, badyán, hřebíček, vanilka) mám ráda v zimních měsících. Z jablek vařím domácí kompot se skořicí aj. Provoní kuchyň a pokoj. Koření lze povařit ve vodě. Kdo má rád, vanilková esenci nakapat na houbičku.
Někdo provoní skříně mletou kávou.. Kucyňské pachy pohlcuje citronová voda v misce nebo ocet (bílý).
Když byly doma děti, používala jsem často i potpourri, jako dekoraci a provonění. Někdy difuzéry.
https://www.ran­kito.cz/jak-provonet-byt/
Někdy voní jídlo během vaření. Jindy schnoucí prádlo (parfém, aviváž, Škrobenka Z). Cíleně se již domácnost udržovat „voňavou“ denně nesnažím. Před některými návštěvami ano. V zimě, díky topení a pálení svíček, při pečení cukroví, vaření kompotu, punče (bez alkoholu) atp., se domácností nějaké vůně linou ;D

https://www.e­conea.cz/rozvo­neno-osvezovac-vzduchu-s-pernikovym-korenim-vanocni-zazrak-100-ml/

Pankrác

K provonění domácnosti nám vždy postačí když se vaří nějaké dobré jídlo.

zjentek

Čerstvost a svěžest. Především veškeré textílie, lůžkoviny… vždy čerstvé a svěží. Všeobecně pořádek, čistota. To stačí.