Avatar uživatele
bauerlukin

Co používáte na provonění domácnosti?

Nemám na mysli chemicke přípravky, pouze přírodní nebo nejake květiny apod.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? paul1 před 515 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
paul1

Stále si pamatuji naši domácnost v době mého mládí. Ta nejvíc voněla ráno uvařenou kávou (Meltou), když máma dělala k snídani bílou kávu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Při otevření šatníku, skříně s prádlem u maminky a pratety, vždy zavoněla mýdla.
Jako děti jsme sušili pomerančovou kůru, nosili do školy. Někdy v zimě suším na topení kolečka pomeranče (nekonzumuji je vůbec) a citronu, Když oloupu mandarinku, kůra skončí na kovovém tácku na topení.
Trocha chemie mi nevadí. Přírodní vonné svíčky, olejová esence do aroma lampy.
Pár kapek oblíbeného parfému do vody, při mytí povrchů.
Mrtvé (sušené)květy a bylinky v oblibě nemám (viz. fung sv
Aromatické koření (skořice, badyán, hřebíček, vanilka) mám ráda v zimních měsících. Z jablek vařím domácí kompot se skořicí aj. Provoní kuchyň a pokoj. Koření lze povařit ve vodě. Kdo má rád, vanilková esenci nakapat na houbičku.
Někdo provoní skříně mletou kávou.. Kucyňské pachy pohlcuje citronová voda v misce nebo ocet (bílý).
Když byly doma děti, používala jsem často i potpourri, jako dekoraci a provonění. Někdy difuzéry.
https://www.ran­kito.cz/jak-provonet-byt/
Někdy voní jídlo během vaření. Jindy schnoucí prádlo (parfém, aviváž, Škrobenka Z). Cíleně se již domácnost udržovat „voňavou“ denně nesnažím. Před některými návštěvami ano. V zimě, díky topení a pálení svíček, při pečení cukroví, vaření kompotu, punče (bez alkoholu) atp., se domácností nějaké vůně linou ;D

https://www.e­conea.cz/rozvo­neno-osvezovac-vzduchu-s-pernikovym-korenim-vanocni-zazrak-100-ml/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pankrác

K provonění domácnosti nám vždy postačí když se vaří nějaké dobré jídlo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Čerstvost a svěžest. Především veškeré textílie, lůžkoviny… vždy čerstvé a svěží. Všeobecně pořádek, čistota. To stačí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek