samicek333

Protiklady se přitahují. Platí to pořád?

Dnes jsem se koukla na titulní stranu jednoho staršího časopisu a tam bylo: „Chcete partnera na celý život? Hledejte svého dvojníka!“. Já si myslela že platí staré dobré rčení: „Protiklady se přitahují“… Co si o tom myslíte vy? Co z toho platí?

Nejlepší odpověď
anonym

Už se ptali před tebou (v době, kdys byla dávno registrována), viz odkaz ve zdroji:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pritahujou-se-protiklady

Další odpovědi
badisko

jak u koho …kazdej jsme jinej..

lukas.zmizik

třeba ve fyzice jako magnetismus nebo elektromagnetismus, tam to platí pořád…

anonym

je to od človeka ku človeku iné.
ešteže tak.

Orange

Samozřejmě to s těma protikladama je úplná hovadina. Nedokážu si představit, jak bych se svým protikladem vydržel více než 10 vteřin.

KdoSiOdJinud

to funguje tak maximálně v magnetismu…

led

Ano, napríklad kritik a jeho obeť. Je to síce viac jednostranné priťahovanie, ale kritik bez objektu svojho záujmu, by už nebol tým, čim je, kritikom.
No u bežného človeka poučka „protiklady sa priťahujú“ nemusí platiť.