Shady

Prostřednictvím jaké organizace pomáháte chudým lidem ve světě?

Nejlepší odpověď
annas

Když jsme byli v r. 1977 postiženi záplavami, dostali jsem příspěvek od organizace ADRA.

Takže stále zasílám příspěvek prostřednictvím DMS.
Doplňuji:
Záplavy byly o 20 let později – 1997 …

Další odpovědi
led

To musíte cez organizáciu?
Jednorázová pomoc, príspevok dobročinným organizáciám, nerieši príčinu a problém chudoby.

Môžte aj sám, vytypujte si človeka, rodinu, ktorá pomoc potrebuje (nielen finančnú) a pomáhajte jej. Jedinou odmenou vám síce bude vďak a pocit dobre urobenej práce (pomoci bez finančnej odmeny), ale stojí to za to.
Nielen peniaze sú formou pomoci, ale hlavne vy starší, si možno pamätáte „Timura a jeho družinu“, pomoc je aj (pomocná) starostlivosť o deti (nielen svoje), pomáhať im v učení do školy,… pomoc chorým a nevládnym (neorganizovaná bezplatná opatrovateľská služba).
Dávať peniaze nie je vždy tou správnou – neurážlivou formou pomoci. Ano, dáte peniaze, urobíte si značku do diáru – urobili ste dobrý skutok, ale čo ďalej? Pomoc je aj nájsť nezamestnanému prácu.
Pomoc je aj odniesť starenke, či budúcej mamičke nákup, pomáhať chudobnejším spolužiakom, nevysmevať sa im, keď majú staršie oblečenie (jednoducho na to nemajú)…

Lucijej

100 % hodnoty Skutečného dárku jde do veřejné sbírky www.skutecnapo­moc.cz. Váš dar bude použit v rámci projektů organizace Člověk v tísni, kde se sledují čtyři hlavní priority pomoci: VODA, ŠKOLY, OBŽIVA a ZDRAVÍ.

Zdroj: www.skutecnyda­rek.cz

Nuk nuk

Přiznávám se, že pomáhám spíše příležitostně a využívám různé organizace, ale nejčastěji je to asi ADRA.

zjentek

kvůli světovým vládám je počin, který tady popisuješ, prakticky nemožný. Chudobě pomůžeme, když pomůžeme sami sobě a to nejlépe tím, že odjedeme žít do chudoby. Toto je jedna z mála cest, jak z toho ven ,( ..udělat to každý, chudá je vláda. Ekonomika = spotřeba
Doplňuji:
znám konkrétní chudé lidi v širém světě, tak jestli chceš, budu dělat organizaci mezi tebou a jimi

badisko

Prdim na lidi ..kazdy at si pomuze sam ..:D az takovej lidumil nejsem :)
ale poslam kazde 2 tydny urcity obnos na psi utulky do CR utulky vybiram nahodne na netu …:D

rigormortis

Proč by někdo měl pomáhat chudým?
Snad potřebným, nebo sociálně znevýhodněním…sice jsou chudí, ale to neznamená že to je totéž.