Avatar uživatele
Galax

Prosím rychle! VGA vstup na monitor nefunguje, co s tím?

Zdravím, dnes jsem si koupil tuto základní desku: ASROCK G31M-GS R2.0 . Vím že má integrovanou grafiku… ale myslím že mi bude stačit… problém je v tom, že když připojím monitor k té integrované grafice, tak se prostě nespustí… píše no signal..... nevím co s tím… normálně vše běží, větráčky se točí, procesor se zahřívá… (procesor mam Intel celeron). Vše normálně jde… zkoušel jsem i zapojit do USB svíticí klávesnici… a rozsvítila se v pohodě… tak že vše jde kromě VGA vstupu na monitor… opravdu nevím co s tím… opravdu vše se rozjede ( pc normálně pracuje, dvd-rw se zapne, chladiče pracují…) ale monitor prostě ne a ne..... Monitorem to není, se starou základní deskou která měla též integrovanou grafiku mi šel v pohodě…

Děkuji moc, doufám že nebudu muset přikupovat novou grafiku nebo další základní desku. Děkuji …

Doplňuji:
Jak mam nainstalovat ovladače když mi nejde monitor?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Galax

Zajímavá 0 před 4526 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

BIOS > Advanced > Primary Graphics Adapter nastavit Onboard. Defaultně je tam PCI.
Doplňuji:
Je to hloupě napsaný BIOS. Zřejmě se vůbec nepředpokládá, že uživatel bude integrovanou grafiku používat. Nenapadá mě nic jiného, než někde ve šmelcu najít grafiku do PCI a v ní nastavit grafiku Onboard a Internal Graphics Mode Select na auto.

Upravil/a: Hlada

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Michal Kole

A co jiný monitor ? Jsou nainstalovány ovládače ?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
DejfCold

Já bych zkusil jinej minitor, když by to nešlo zkusil bych HDMI pokud tam je,pak bych zkontroloval piny (jesti nejsou ulomený ohnutý atd), když by to nepomohlo tak ho odnýst do servisu. (ani já bych neuměl nastavit BIOS když bych na to neviděl :D )

Zdroj: muj vlastni mozek

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
DejfCold

Já bych zkusil jinej minitor, když by to nešlo zkusil bych HDMI pokud tam je,pak bych zkontroloval piny (jesti nejsou ulomený ohnutý atd), když by to nepomohlo tak ho odnýst do servisu. (ani já bych neuměl nastavit BIOS když bych na to neviděl :D )

před 4523 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet