brillant

Nejde zapnout NTB, vadný mainboard

Zkoušel tady někdo upéct nefunkční zákl. desku NTB podle odkazu, jaký byl výsledek a jak dlouho potom NTB ještě fungoval?
http://www.you­tube.com/watch?v=jRP1MEF­_qAA
Doplňuji:
Upečeno, smontováno, zatím funguje, ale jak dlouho to se nechám překvapit.

Nejlepší odpověď
badisko

tak gratuluji..

Další odpovědi
štamgast

Proč se to peče?

brillant

Pravděpodobně tam jsou tzv. studené spoje. Jiný důvod mě nenapadá.

cochee

štamgast a ostatní: ano, „pečou“ se čipy, které jsou v pouzdru BGA. BGA je způsob připojení čipu k desce, kdy neexistuje žádná patice a spoje jsou realizovány drobnými kuličkami pájky tak, aby se spojily vodivé plošky uspořádané do matice jak na čipu, tak na desce. Teplem se kuličky roztaví a vznikne spoj. Čas od času některý spoj zoxiduje a nevodí, čemuž někdy pomůže znovuroztavení pájky, to se jmenuje „reflow“ a amatérsky dá udělat takto v troubě nebo horkovzdušnou pistolí, udává se ale vysoké procento neúspěšných zákroků. Dokonalejší metodou je „reball,“ tedy překuličkování, spoje se nepřetavují, ale udělají se kompletně znovu, toto je náročnější na vybavení a tak to provádějí pouze servisy, nakoupit potřebné zařízení a materiál pro sebe na jednu opravu by se nevyplatilo.