misus

prosím poradte mi někdo

4. V biblickém příběhu o stavbě babylonské věže Bůh pokáral domýšlivé lidstvo tím, že seslal na lidi zmatení jazyků. Jakým slovem, s fyzikálního hlediska, se dá popsat to co Bůh seslal na lidstvo a to jako prvotní jev?
disociace
energetická bariéra
entropie

Nejlepší odpověď
dudu

Podle realistických názorů má tato verze prapůvod ve skutečnosti, že na stavbě věže pracovalo velké mnoství lidí různých národností, takže si to tam každý mlel po svém a často si nerozuměl ani se sousedem. Šlo však o důsledek velkého nahromadění rozličných jedinců , nikoliv o chybu v technologii výstavby nebo trest , což tudíž nelze fyzikální terminologií pojmenovat. Naproti tomu na výstavbě pyramid se podíleli většinou egypťané a problémy s komunikací nevznikaly.

Další odpovědi
annas

Domnívám se, že jde o disociaci, tedy česky rozplývání, rozštěpení, rozpojování, rozklad. To znamená, že jeden společný jazyk se rozštěpil (rozpadl) na mnoho jazyků.

mojitek

Taknejak mi nejde do hlavy,proc se Bůh zlobí na sve potomky.Jako -vsevedouci Bůh- prece musel vedet,ze budou takoví jací jsou..

anonym

disociace

Zdroj: znalosti