Avatar uživatele
anonym

Prosím o vysvětlení moudrosti, Kdo se směje naposled,ten se směje nejlépe. Dekuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Vojtěch před 4467 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vyznam-prislovi-kdo-se-smeje-naposled-ten-se-smeje-nejlip

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bolak

Že zvítězí (a bude se smát nejlépe) ten kdo vyhraje válku a nezáleží na tom kolik prohrál bitev. Jako když dva hrajou šachy, jeden tomu druhýmu sebere věž, pak druhou věž, pak královnu, je z toho úplně vyřechtanej, a vzápětí na to dostane šachmat koněm.

Nicméně já sám jsem dělal dost dlouhou dobu ve fabrice s rómama, a byl tam jeden takovej, jmenoval se Marcel, a vždycky když se na šichtě vyprávěl nějakej vtip, tak Marcel se začal smát až ve chvíli kdy už jsme si všichni vodpíchli, čili někdy taky může platit přísloví, že ten co se směje naposled bude mít pravděpodobně vystudovanou jenom zvláštní školu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zl@tk@

Možná to taky vysvětluje, že " Kdo se směje naposled" mívá nejdelší vedení …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Ten poslední měl možnost zvážit vše okolo časem a tím i rozmyslem vše, co se toho týká.
Ale odpovídám „z luftu“ 😁.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

Mně se víc líbí varianta " kdo se směje naposled, ten se směje poslední". Ta je určitě na 100% pravdivá 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
poa.li

To, co se nejvíce přibližuje pravdě většinou vychází ve sporech najevo až jako poslední – když všem dojdou argumenty. Proto ten, který tuto variantu zastával se směje, nebo usmívá poslední. Podle mne…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek