BELA81

Jak zapojit DVD a HDD přehrávač?

Prosím o snadný návod, jak zapojit dvd+hdd přehrávač. Stěhovali jsme se.

Odpovědi
aliendrone

Víš, měla bys udělat fotku, na které budou vidět konektory přístrojů i s koncovkami kabelů (včetně redukcí, jestli máš) a pak udělat novou otázku (tato již upload obrázku při úpravě nepovolí – pamatuj, bude to muset být fotka ve formátu JPG / JPEG !!).

Možností zapojení/propojení jsou mraky a dost dobře nikdo asi nebude je všechny vypisovat. (ty koncovky kabelů potřebujeme vidět právě proto, protože tvé přístroje můžou jít propojit na vícero způsobů)

Obecně nepíšeš ani jestli používáte nějakou reprosoustavu, takže v podstatě chceš, abychom věštili. ;)

Takže jediné, co můžeš prozatím očekávat (vyjma již napsaného) je cca toto:
DVD i TV mají konektory popsané jako „něco OUT“ a „něco IN“. (např. HDMI OUT / HDMI IN, SCART OUT / SCART IN atd.) Ty musíš propojit kabelem (kabely) na straně DVD do konektorů s označením OUT, na straně TV s označením IN. (takže např. pokud máš propojení realizováno přes HDMI kabel (což NEVÍME – viz výše!), do DVD ho zapíchneš do konektoru HDMI OUT, do TV do konektoru HDMI IN)

To samé platí i pro anténu. Tady ještě je navíc možnost, ji zapojíte do DVD konektoru ANT IN a spokojíte se s přepínáním TV programů pomocí DVD NEBO máte ještě propojovací anténní kabel, který na DVD navíc zapojíte do ANT OUT a v TV do ANT IN, čímž nebudete nuceni pro provoz TV zapínat DVD. (a to nemluvím o možnosti anténního rozbočovače, pokud ho máte)

Zkrátka není to žádná věda, ale dokud to neuvidíme (nebo to alespoň relevantně nepopíšeš – a je jasné, že nepopíšeš – proto potřebujeme tu DOBROU fotku těch konektorů přístrojů a koncovek propojovacích kabelů a případných použitých redukcí), jsme v situaci, jako kdybys napsala „rozbilo se mi auto, poraďte jak ho opravit“ – chápeš? ;) :D :D

Arne1

No prostě HDMI kabel z přehrávače strčíš do čučáku, antenní kabel strčíš napřed do přehrávače a druhým kabelem propojíš do čučáku. Co je na tom složitého?

Edison

Většinou jsou tyto věci namalovány v návodech. Mno… Jaké vstupy a výstupy má DVD a HDD?? Z toho musíme vycházet. A nějaký AV systém.. jest používán? Nebo je DVD a HDD jeden přístroj? To z otázky nějak moc nevyplývá.

Arne… a co když něco HDMI má a něco ne? Nemá každej včera koupený přístroje.

BELA81

Při stěhování jsme ztratili návod.

BELA81

Je to jeden přístroj.

Edison

Fajn, takže jde o to propojit to jen s TV, žádný AV systém… ano? Jaké vstupy a výstupy přístroj a TV má?

Edison

Víte co? Napište výrobce a modely obou věcí, tedy TV i přístroje.

BELA81

Pro pana Arne 1:kdybych věděla který kabel je který a kde příjde tak se přece neptám.

Arne1

Kouknu jak to vypadá a minimálně na jednom z přístrojů je to u konektoru napsané co to je.