aron

Prosím o radu rychlost větší nebo menší?

Dobrý den,prosím o radu,mám tělesa uložené na čtyřech kolech,1 těleso má kolečka malá 2 má velká které těleso pojede rychleji pokud vyloučím hnací jednotku myslím tím že pojedou vlastní vahou.Děkuji Štamgasti hospodských hádek.
Děkujeme za rozštípnutí

Nejlepší odpověď
Alesh

Podle mě je to jen o tom, že větší kolečka mají menší valivý odpor, čili v kombinaci s druhým Newtonovým zákonem mi vychází, že lépe na tom bude těleso s většími koly.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/T%C5%99en­%C3%AD#Valiv.C3­.BD_odpor