seznamek

Poradíte, jaký slovnik koupit?

Tento rok uz padim k maturite, nemuzu v zadnem knihkupectvi najit nejaky tematicky anglicky slovnik, kde je traba kapitola ,,shopping" a pod ni vsechna slovicka, ktera se tykaji shoppingu a vyuziji je hlavne u maturity. Nebo treba ,,mezinarodni vztahy" ,,priroda" ,,Velikonoce" ,,rodina"

Mohli byste mi proaim poradit nejaky nazev slovniku, rad bych tistene vydani, na internetu me nedonuti se ucit.

Dekuji

Odpovědi
ivzez

Cizí jazyk – přestože jde o předmět, z něhož se skládá maturita – nelze
brát jenom jako školní předmět. Jde o komunikační prostředek.

Proto nedoporučuji kupovat žádný „tematický slovník“, ale pořídit
klasický slovník a z něj si slovní zásobu pro ten „svůj tematický“ sestavit.

[Slovník, jaký si představujete, by obsahoval minimum
výrazů za násobek ceny normálního slovníku.]