mirekmirek34

Poradíte s koupí auta ?

V dohledné době si chci koupit auto a jsem limitován cenou 50000 kč a druhá varianta je 100000.Podmínky jsou :kombi
,rozumná spotřeba,malá poruchovost,dos­tupný a levný servis.Kombi proto,jelikož budu občas vozit invalidní vozík.Děkuji předem za užitečné rady.Mirek

Odpovědi
Kepler

Těžko radit, modelů i značek jsou hromady. A nikdo neporadí objektivně, protože všechny nevyzkoušel a neporovnal. Můžu jen vylučovací metodou na základě různých testů, které jsem si přečet: žádné bambusy, fiaty, frantíky. Většinou otřesná kvalita a spolehlivost. Nejlíp mi vychází německé značky.

Arne1

Jdi na www.tipcars.cz a zadej si parametry co potřebuješ – tedy osobní / kombi / cena 100000 a nech vyhledat. Osobně bych přidal ještě volbu paliva – nejúspornější je plyn. Má taky výhodu pokud budeš jezdit do Německa, plynových vozů by se neměl týkat dálniční poplatek. A pak si tipni, do čeho se vejde ten vozík – bude rozložený nebo složevý ? Pokud rozložený, tak by asi bylo lepší něco jako Fiat Multipla (nojo… fuj Fiat…), Opel Combo nebo něco obdobně vysokého. Dobré bylo se zeptat jiných invalidů nebo na nějakém Svazu invalidů, jaké mají zkušenosti s převážením vozíků v jednotlivých typech.
Auta na naftu se sice můžou zdát na první pohled provozně levná – ale k tomu musíš připočítat problémy v zahraničí v brzké době a pokud to má filtr pevných částic tak můžou být problémy i u nás.

Pruzkumnik

Za mě rozhodně Trabant 601 Universal, je to kombík, má dobře umístěnou řadící páku, když budeš chtít někoho vytočit, tak ho stačí předjet
Spolehlivě tě doveze kamkoliv v evropě
O trochu méně spolehlivě tě doveze kamkoliv po světě(viz. Trabantem Afrikou, Jižní Amerikou, Tichomořím) ale doveze!
Vůz se dá velice snadno vybavit poloautomatem spojky Hycomat a upravit vůz pro ruční řízení

Zdroj: http://www.tra­bant.cz/clanky/tes­ty/trabant-601-universal-test-sm-c-11-1982

nyjono

Fabia by byla dobrá volba.
Důležitý je, od koho budeš kupovat.

krabiceodbot

zkuste to napsat do diskuzního fóra, kde to řeší dnes a denně www.tipcars.com/fo­rum