jmmr977

Prosím o informaci: mám občanský průkaz platný do 20.10.2010, můžu jet do Francie v termínu 24.-28.9.2010. Ne­vrátí mě?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

A kdo vás bude vracet?
Francie patří k EU a v rámci EU nejsou žádné kontroly. Vy ale i tak cestujete s platným dokladem. Není důvod vás vracet a to již kýmkoli.

Další odpovědi
verka

Cestovní pas a občanský průkaz
Cestovní pas není pro vstup na území členských států Evropské unie povinný, bohatě postačuje občanský průkaz. Ten však nesmí mít odstřihnutý roh v případě změny rodinného stavu jeho držitele nebo držitelky. Minimální platnost dokladů musí být nejméně tak dlouhá, po jakou dobu chceme strávit čas v zemi pobytu.

Pro cestování mimo území Evropské unie je nutné mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 12 měsíců, než bude činit délka planovaného pobytu. Cestovní pasy mají svou platnost vyznačenou v dokladu.

Zdroj: http://www.me­sec.cz/specia­ly/cestovani/do­klady-na-dovolenou/