aaabbbccc

Prosím nevíte co znamená gesto, když se člověk dotkne svým palcem svých horních zubů jakoby je chtěl ,,vytrhnou,,?děkuji

Nejlepší odpověď
quentos

U nás se to moc nepoužívá, ale v anglicky mluvících zemích se tomu říká „bite one's thumb“, tedy kousat, resp. cucat si palec a dotyčný tím vyjadřuje opovržení (dělává se to tedy „na někoho“). Dnes je ale namísto toho spíše v módě vztyčený prostředníček – jen drsnější verze téhož, kdy dotyčného již posíláte tam, kam slunce nesvítí ;{)>