terry

Prosím, na kterém řádku přiznání k dani z příjmů fyz.osob je vyčíslen hrubý a na kterém čistý roční příjem? Díky.

Doplňuji:
Na daň.přiznání je napsáno podle zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů.....
Prostě běžné daňové přiznání k dani z příjmů. Pro lidi, co podnikají jako živnostníci celý rok a jen jako živnostník.

Nejlepší odpověď
anonym

Terry, teď moc dobře nerozumím tomu, co tím pojmem myslíš. Jde o daň dle §6, nebo o jiný paragraf (7,8,9,10), o celkové příjmy od zaměstnavatelů i z podnikání? Čistým příjmem myslíš částku před zdaněním?
Můžeš mi to, prosím, trošku víc objasnit?

Doplňuji:
Terry, takže nejdříve musíte vyplnit přílohu č. 1, kde do řádku 101 uvedete příj my (hrubý příjem, čili obrat – jak chcete), řádek 102 jsou výdaje na řádku 104 bude rozdíl, čili čistý příjem (zisk), ten se přenese na dvojlist daňového přiznání do řádku 37 a nemáte-li jiný příjem, tak do řádků 41,41a a 42.

Další odpovědi
Hlada

Žádný z těchto údajů ve svém daňovém přiznání nenajdete. Tyto pojmy se používají v souvislosti se mzdou zaměstnanců.
Pokud byste chtěla mít srovnatelné údaje se zaměstnancem, pak byste musela jít do peněžního deníku. Čisté mzdě by odpovídal sloupec Osobní spotřeba, hrubé mzdě osobní spotřeba + daň z příjmu + sociální a zdravotní pojištění.

Mapel

Ocko to napsala přesně. Na názvech si zakládají ti co tom plavou :)

terry

Ocko, moc děkuju. Já už mám přiznání vyplněné, jen jsem chtěla vědět, kolik si vlastně vydělám. Nějak to nesleduji, prostě co potřebuju zaplatím.
Tak jsem chtěla být v obraze, Díky moc.

terry

Ad ocko, čistý příjem přece nemůže být před zdaněním.
Zaměstnanec také nejdřív má hrubou mzdu. Z ní zaplatí zálohy na daň z příjmu, na sociálku a zdravotku, … a pak teprve má čitý příjem.
Tedy aspoň tak to vnímám já.

anonym

Terry, jsem daňařka. V daňovém přiznání pojem hrubý a čistý příjem vůbec neexistuje. Zkuste mi věřit. Tohle je už od roku 1992
moje parketa. Já zpracovávala daně jako pracovnice finančního odboru městského úřadu ještě před tím než vznikly finanční úřady.

terry

Aha 🙂. No já jen, že to je takový zažitý výraz a obecně lidi vědí, o co jde.
Ale opravdu dík :)
Aspoň budu vědět, co mám odpovědět :)

anonym

Jste moc milá. Jsem ráda, jestli Vám to pomohlo. Lítám tu už pár dnů s horečkou, ale daňová přiznání ještě dvě potřebuji dodělat, tak se s tím tady právě taky peru. Hezký večer.

terry

Tak se brzy uzdravte, já po neděli obejdu úřady ať to mám z krku :).