Oprah

Prosím, můžete se mi podívat, jestli tato lupínková pila je dobrá na vyřezávání hraček z překližky do 1 cm? Děkuji

Máte někdo nějaké zkušenosti?? A není to nějak složité na obsluhu?? Nikdy jsem s tím nedělala.. Koupily by jste si jí vy?? Díky

http://www.eva­.cz/zbozi/49584/pi­la-einhell-lupinkova-bt-ss-405/

Nejlepší odpověď
Hlada

Bez obav ji kup. Práce s ní není žádná věda. Zvládnou to děti kolem deseti let. Koukal jsem, že tato má už i regulaci otáček. To se může hodit. Počítej s tím, že se musí upevnit. Abych nemusel vrtat díry do stolu, tak jsem ji přišrouboval na desku z lamina a za ní ji přichytávám ke stolu pomocí truhlářských svěrek.

Další odpovědi
Alesh

Našel jsem stránky výrobce, je tam i návod k obsluze v pdf. Píše se v něm mj.:
Každá osoba, která chce s pilou zacházet,
potřebuje určitý čas na zaučení. Během této
doby se jistě zlomí několik listů.
Při řezání silnějšího dřeva je třeba dbát zvlášť na
to, aby pilový list nebyl ohnut nebo překroucen.
Tím se zvýší životnost pilového listu.

Zdroj: http://www.ein­hell.cz/detail66070/pi­ly-lupinkove/pila-lupinkova-bt-ss-405-e-einhell-blue

mosoj

prořez kolmo 57 mm
prořez šikmo 27 mm
na sílu 10 mm to bude bohatě stačit

vyložení ramene 406 mm
můžet vyřezávat desku až o průměru 400 mmm

regulace počtu kmitů
dobré pro nastavení kvalitního řezu s ohledem na materiál a kvalitu plátku pily.

Práce s lupínkovou pilou je charakteristická tím že je nutné ve vyřezávané oblasti navrtat nejprve dírku a tou prostrčit plátek pilky a upnout. Pokud můžete udělat náběhový řez ( jde vám o to co vyříznete a ne o vyříznutou desku) tato operace odpadá.

Ostatní je pouze zapínání vypínačem a regulace klmitů. Způsob práce si budete muset najít sama podle toho co budete vyřezávat.