Calimë

Propojení 3,5mm jackem klávesy->pc

Zkoušela jsem kabelem od sluchátek propojit klávesy a pc (do vstupu s mikrofonem), ale notebook zvuk z kláves nepříjmal. Jaký je problém? Může to být klávesami (jsou docela staré)?

Odpovědi
Hlada

Vyzkoušej mikrofonem, jestli vstup do ntb ještě funguje. Signál z kláves je řádově ve stovkách mV, citlivost mikrofoního vstupu v desetinávh mV. Mohl se zničit. Jestli funguje, vyzkoušej pomocí sluchátek výstup z kláves. Když bude také fungovat, bude vadný kabel.

praivo

Tohle nemá smysl, protože mikrofonní vstup většinou zvládá jen jeden kanál (mono) a výstup z nástroje je (měl by být) dvoukanálový (stereo). Doporučuji zakoupit externí zvukovou kartu s linkovým vstupem (line-in), třeba http://www.al­za.cz/axago-usb2-0-real-7-1-audio-adapter-d246591.htm. Úplně nejlepší by bylo použít http://www.al­za.cz/premium­cord-usb-midi-d249597.htm a na nástroji MIDI výstup (pokud tam je)
Doplňuji:
Přebuzení by vadit nemělo, ty zvukovky vydrží docela dost.

Pepa88

Klávesami to být může, ale nejpravděpodobnější problém bude softwarového rázu :)

Nemáš možnost propojit klávesy s nějakým výstupem typově sluchátka od MP3, nebo repráčky? Pokud ano, udělej to a ověříš tak funkci výstupu kláves…

No a potom tedy zbývá nastavení vstupu počítače… Nemáš takhle náhodou mikrofon, nebo něco na čem by jsi otestovala vstup?

Přece jen, kdyby jsi měla oboje dvoje otestováno a vyloučili bychom HW zavády, věřím, že by se problém podařilo vyřešit celkem rychle…

gobls

Zničení vstupu bych asi vyloučil, ten skutečně většinou vydrží dost, možná i jednotky voltů, když často mohou fungovat i jako linkový výstup. Mohl být ale zničen nějak jinak už předtím. Máte vyzkoušené, zda leze zvuk z toho výstupu z kláves a je dobrý kabel? Potom je nejpravděpodobnější nějaké špatné softwarové nastavení na počítači. Může tam jít někde nastavit které konektory mají být výstupy a které vstupy a jejich citlivost. Kdyžtak pokud nemáte vyzkoušený vstup bych to místo do kláves zkusil zapojit třeba do rádia, pro jistotu na nižší hlasitost, jestli to bude hrát do počítače. Ale nemělo by se to takhle pouštět do speciálně mikrofonního vstupu, pokud není určen i pro vyšší napětí.