Kelt

Jak zjistím, zda je kabel dobrý, zapojený?

Měnil jsem internet, telefon a pod, takže mám hodně káblíků. Internet mám zapojený bezdrátově a mám několik káblů od internetu s danou zástrčkou. Chtěl bych ty nepotřebné, nezapojené odpojit a dát pryč, ale nevím, jakým způsobem to provést. Notebook má signál na internet v celém bytě, tak nevím, abych něco nevypojil, co bych neměl. Byla to fuška zapojit, je to pod kobercem, za skříní, takže potřebuji jistotu. Děkuji

Nejlepší odpověď
aliendrone

Dobrý a zapojený kabel? Poznáš tak, že je po obou stranách do něčeho připojen a připojení funguje bez potíží (jakkoliv.případné potíže mohou být někde JINDE, tudíž jedině proměřit -prozovnit) Jinak jsou možnosti zapojených špatných kabelů, popřípadě nezapojených dobrých kabelů a nezapojených špatných kabelů. Vocojakogo?

Nezapojený kabel prostě smotej a ulož/vyhoď. Už z toho nezapojení ti musí být jasné, že ho nepotřebuješ.

V tvém případě – jak to popisuješ – v podstatě všechny síťové kabely (s konektorem RJ45) můžeš odstranit (ale je to škoda, kabel je prostě KABEL), když ti stačí jen wifina. Telefonní kabely pochopitelně nech být. Jestli máš net od UPC, tak pochopitelně nech ležet koaxy a jestli máš optiku, tak… eh.

Hele víš co? Co kdybys nejdřív PORÁDNĚ napsal/popsal situaci, nebudu tady vypisovat všechny možné eventuality. :(

Další odpovědi
elkon

Není nad zapojení kabelem, pokud je to možné, je to nejspolehlivější spojení. pokud si myslíš, že ne, můžeš odpojovat a zkoušet co jde a co ne. Já bych to ale nedělal.