Vašek123

Dobrý den, chtěl bych prosím vás radu ohledně PC

Včera jsem vypnul PC násilně předním tlačítkem. Od té doby mi nejde zapnout PC předním tlačítkem. Zapnu ho tak, že vypojim kabel od zdeoje a zase ho tam za chvilku zapojim počítač se zapne, ale do asi 5 vteřin se sám vypne. A už nejde zapnout. Prosím co se s ním stalo ?? :(
Doplňuji:
aby bylo jasno já sem už vyměnil zdroj, odpojil všechno od základové desky a pustil sem ji a zase to událo :(

Odpovědi
Zbynas

Zkoušíš ho zapnout i po delší době a neznásilňuješ pořád power tlačítko? Mohlo by totiž jít pouze o přehřátí. No vzhledem k tomu, že píšeš, že už to bylo včera, tak asi ne :) Ale mohly selhat teploměry měříčí teplotu procesoru nebo grafiky. Zkus je odpojit od základní desky. Pokud máš panel na kejsu, určitě ti to ukazuje teplotu, mkrni na to. Tady bych hledal problém v první řadě. Když to nebude tady, může být něco se zdrojem, ovšem zase kdyby byl vypálený, tak se to chová trochu jinak, ale nikdy neříkej nikdy. Kam až ti to po staru PC naběhne?
Doplňuji:
Tak opravdu bych hledal chybu ve zdroji. Tlačítkem to není, protože jak píšeš, reaguje :) To, že se to vypne po určitém čase, je věc jiná. Pokud jsi opravdu vyměnil zdroj a jseš přesvědčen, že ten je určitě funkční a dělá to pořád to samé, pak už jedině základní deska, což sice není zas tak drahá záležitost, ovšem je s tím dost sra*í …

anonym

Zřejmě máš poškozené „přední tlačítko“ – zkus zkratovat jeho vodiče.
Varianta „B“ – je poškozený zdroj.
Resp. variant vad je více, ale tyto dvě jsou – vzhledem k popisu, nejpravděpodob­nější.
Doplňuji:
A zkusil jsi – po zapojení „všeho“, zkratovat to „přední tlačítko“?

Dochy

Ještě bych zkusil odpojit to přední tlačítko. (kablík z casu do MB – podle manuálu k desce zjistěte který)
Bohužel pravděpodobně budete muset pro test zapnutí ručně zkratovat ty dva piny na MB (šroubovákem, nožem, jumperem) – krátkodobě, jen ťuknout.

Reezo

Záleží v jakém byl PC stavu, než se to stalo. Určitě je dobrý zkusit PC vyluxovat a pokud to není zdrojem ani tlačítkem, tak nejspíš mohlo odejít i něco jiného.