Avatar uživatele
hippeace

Propisuje se erecept do OP vždy? Stalo se vám někdy že na OP nebyl?

Nikde jsem se nedočetla zda erecept je vždy automaticky spojen s OP? Stává se mi totiž že na OP nic nemám ale v mobilu QR kod funguje. Vše je samozřejmě psané na mne a u lékaře mám aktuální data.

Zajímavá 0 před 581 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Neměl by být spojen s „občanským průkazem“ ale s konkrétním člověkem. Průkazem se pouze prokazuje totožnost. (ale systém zřejmě potřebuje načíst OP automaticky, tudíž OP „se strojově čitelnými údaji“)
Ptal bych se zda je to u jednoho lékaře, nebo i u jiných, zda to tak funguje vždy od daných lékařů. Pak bych asi podal dotaz na správce systému, ale to by měl nejspíš lékař nebo lékárník, jakožto lidé nejblíže ke všem nutným informacím = jenže ty na to kašlou, protože mají své práce dost a s ajťáky se nechcou zdržovat. Mně moje zubařka není chopna vystavit e-recept, protože její systém není spokojen s mou adresou. Žádný jiný lékař s tím nemá problémy. Nabízel jsem se, že bych se poptal u správce systému, pokud mi řekne co vůbec používá, ale nějak to vyšumělo. Radši po 10 minutách snažení u počítače napíše recept na papír.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Ano, je to spojeno s OP. Nikdy se mě nestalo, aby to tam nebyo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Viktorie II.

Ano, je spojen s Občanským PRŮKAZEM.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Já jsem se dočetla.

Od 1. června 2020 mohou pacienti k výdeji předepsaných léčivých přípravků v lékárnách využít občanský průkaz nebo cestovní pas.

„Princip řešení spočívá v identifikaci pacienta na základě předloženého dokladu totožnosti. Identifikaci provede lékárník načtením čárového kódu nebo opisem čísla dokladu.“
zde: https://www.su­kl.cz/sukl/k-vydeji-predepsanych-leku-bude-nove-stacit-obcanka-nebo-pas

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
da ny

Na OP jsem nikdy nic „propsaného“ neměla ;D. Ale vždy mne podle OP v každé lékárně identifikují a tedy mají přístup a přehled o předepsaných léčivech.

Avatar uživatele
Pepa25

Co myslíte pod OP?

Nový příspěvek