Green

Program na převedení fotky na text?

Neznáte někdo nějaký program nebo webovou stránku, která umí převést vyfocené stránky textu na text ve wordu.Mám asi 120 stran nafotografovaných maturitních otázek. Děkuji

Nejlepší odpověď
Arne1

Takovéto programy se souhrnně nazývají OCR (Optical Character Recognition). Více jak jinde zde platí – za málo peněz málo muziky. Tedy čím dražší, tím kvalitnější výstup. Z toho co je na webu volně mi s tvým obrázkem nejrozumnější výsledky dávala stránka http://www.ne­wocr.com/

Začátek dopadl takto:

TRH A TRZNÍ MECHANISMUS
ozgtřebr a jejich usPokojování
EBV – vrozené nebo získané požadavky lidského organismu které se snaž'
nebo od tr _ „ _ , , íme uspokout
s anít, vywji se a v case se meni
Mm
nmštíííljssou­uddáflv biologickou podstatou člověka (např. jídlo, pití, oblečení spánek)
č' t k ?:Y ronOjem m'yslení atim, ze clověk žije ve společnosti (např. vidět film,

  1. ÍHdlviduál 'ř_ “" U cestovat, prátelstvu, zábava, komunikace)

kOIektivnín-l š'thk'řll se jednotlivce (je'to potřeba jedince)
v aji se v jednom okamziku skupiny lidí (např. zajištění práce, zdravotní péče,
vzdělávání, připojení na veřejné sítě – voda, elektřina, plyn,

  1. hlavní a doFllňkové – hlavní potřeby (např. koupě kola) vyvolávají potřeby doplňkové

(např. koupě cyklistické helmy, rukavic, cyklo oblečení, cyklo tašky)
WWW

  1. Statky – dělíme je na:

1. hmotné – můžeme na ně sáhnout (např. chléb, boty, dům, pero,
nehmotné – jsou to duchovní výtvory, souvisí s lidským myšlením (např. znalost,
náboženství, počítačový program, znalost jazyka, návod/ recept)

Další odpovědi
dr.luha

Tento (https://www.tracker-software.com/) to v pohodě zvládne, akorát se musí scany předem převést v LibreOffice do PDF. Po použití tlačítka OCR text ožije a dá se uložit.

still

Doplňuji příspěvek od Arne1:
Úspěch OCR programu velmi záleží na přípravě snímku. Otočit, oříznout, pomocí úpravy expozice, úrovně jasu, atd., zvýraznit text a potlačit pozadí. Pokud možno zvýraznit kontury pro ostřejší obrysy.
Potom při použití kvalitního OCR programu (např. ABBYY FineReader) můžeme mluvit o úspěšném převodu na editovatelný text. Ale stejně je vždy nutné texty projít a zkontrolovat. Nejlépe mladším sourozencem, kterého vhodně zvoleným vydíráním nasměrujeme k potřebné činnosti…

Drap

Tak na to asi program nebude. Budeš muset zřejmě přepisovat.

Heydulak

Pokud se to naskenuje pořádně na skeneru, tak se pomocí nějakého OCR softwaru nějakému kloudnému výsledku dobereš. Takhle vyfocený v ruce foťákem nebo mobilem to s výsledky moc růžové nebude.