SimakPida

Profesionální řidič

Co obnáší práce šoféra třeba nákladaku?Je to náročné povolání?Atd..

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

domluvit se alespon trochu anglicky
znat dopravni odlisnosti cizich zemi
znat narizeni 561/2006 a AETR abys vedel kdy mas udelat pauzu a kolik hodin jet
vedet, jak zakurtovat naklad proti pohybu
znat alespon trochu z hlavy hlavni tahy a vedet, kudy nejezdit kvuli nizkym mostum
vedet, ktere papiry v jake zemi potrebujes a jake musis mit u sebe a jake po tobe bude chtit tvuj dopravce po odjetych prepravach
umet jezdit defenzivne a setrit pohonnymi hmotami
byt manualne zrucny a znat do nezbytne nutne miry svoje auto, umet si vymenit defekt nebo prasklou zarovku (to vypada smesne ale s tema zarovkama nekdy neni zadna legrace)

mozna trochu strasim, ale kdyz sem to kdysi zvladl ja, zvladne to i spousta dalsich zapalenych jedincu, na kamiony uz jen ucim obcas autoskolu, znovu bych do toho nesel, vadilo mi bydlet 3 tydny kdekoli v evrope a jeden vikend doma

Další odpovědi
Drap

Práce šoféra náklaďáku obnáší řídit náklaďák, V místě A naložit náklad v udaný čas a dovést ho do místa B a tam složit.
Je to poměrně náročné povolání, jak fyzicky tak psychicky a je to povolání náročné i časově.

cukrar

Spousta žen jezdí s návěsem. Třeba zde jezdí dvě ženy.
http://www.au­todoprava-cr.cz/
a v jiných taky..
není to náročné…