hawranek

Produkce filmu

Jaký je rozdíl mezi Producer a Executive producer?

Nejlepší odpověď
Pájo

Filmový producent (Film producer)
dohlíží na proces výroby filmu a zvuku, kontroluje a stará se o všechny do projektu zapojené hosty, herce a personál. Naplňuje vize scénáristy, režiséra i své vlastní. V před-produkční době často nese finanční rizika (v podobě vlastních vložených peněz) a to do doby, než je film plně financován. Filmovými producenty bývají jak lidé z branže (režiséři, producenti, herci), tak lidé s profesí z oblasti zábavy (mající řadu vlivných spojenců a známých).

Výkonný producent (Executive producer)
nebo také manažer produkce, je producent, který není zapojen do žádných technických aspektů filmové tvorby nebo hudebního procesu, ale který odpovídá za produkci jako celek. Typicky výkonný producent se zabývá obchodními a právními záležitostmi.

Zdroj: Wiki