lukas575

Do jaké částky lze prodávat na internetu bez živnostenského lis­tu?

Prodej přes internet.

Do jaké částky lze prodávat na internetu bez živnostenského listu? Myslím že při prodeji do nějaké částky se vypisuje jen daňové přiznání.

Nejlepší odpověď
ivzez

Záleží na tom, co a proč chcete prodávat. Pokud by šlo o pravidelný prodej
za účelem dosažení zisku, šlo by o podnikání a potřeboval byste živnostenské oprávnění.

Pokud byste prodával nepotřebné věci z domácnosti, o podnikání by nešlo.
V případě prodeje použitého zboží byste nemusel ani danit.

Další odpovědi
mzm

Tuším, že v případě např umělců, kteří tvoří a svá díla prodávají mít snad ani živnosťák mít nemusí. Ale nevím jestli nemám staré informace. Druhá věc je, že musí ze zisku platit daně…