Nikkol

Prodávám určitou věc na inzerát.Je v něm můj email a tel.č. Je normální, že někdo odpoví sms? Mě to přijde nevhodné.

Doplňuji:
Mě je jasné, že tím sobě šetří peníze, ale nechápu, proč když už sedí u toho počítače a vidí emailovou adresu, tak proč nenapíše mail – zadarmo a tím nenutí ani mě vrážet do něj peníze odpověďmi na sms. Jak k tomu přijdu já když si kupující vzpomene na deset dotazů a já mu mam na každý odpovídat.Je to asi moje chyba. Měla jsem tam napsat že na sms nereaguji. No nic, jen mi to přišlo divný.

Nejlepší odpověď
mosoj

A v čem je problém ?

Osobně bych byl rád že se někdo ozval.
Doplňuji:
A co odpovědět také SMS ?
V dnešní době nic neobvyklého.
Jde vám o prodej nebo o něco jiného.

Další odpovědi
iceT

Samozřejmě,že je to normální,příště do inzerátu vsuň poznámku-ne sms-a je to.

anonym

Jak už píše mosoj, je to zcela normální reakce, asi inzeruješ poprvé. Uvědom si, že zájemce shání určitou věc co nejvýhodněji, takže podobných dotazů rozesílá více a teprve poté se domlouvá na konkrétní transakci. Kam by přišel, kdyby každému volal, očekávanou úsporu by mu „sežralo“ hovorné.

kapka

Osobně to za normální reakci nepovažuji. Když má dotyčný o věc zájem, ať zavolá nebo pošle zprvu mail. SMS opravdu není vhodný způsob komunikace a často se vyplatí nereagovat, protože z toho pak většinou nic není, jen utracené peníze.

Když jsem inzerovala štěňata, radila mi zkušená chovatelka, ať nereaguji na sms a nikam hlavně nikomu nevolám. Zprvu jsem nevěřila, ale pak jsem zjistila, jakou měla pravdu a už bych to nedělala. Kdo měl o štěně opravdový zájem, ten si zavolal a byla cítit z jeho strany snaha a nadšení.

anonym

Znamená to, že odpovídající šetří na hovoru. Že nemá peníze.

lexx

Běžná a zcela standartní forma komunikace, šetří čas i peníze.

briketka10

taky mi to přijde normální a spousta lidí ani internet nemá, nebo jen v práci a tam si nemohou vyřizovat soukromé věci..

bolak

Mně to nijak zvláštní nepřijde. Chceš abych nějak racionálně vysvětlil počínání pana SMS?

Volat nechce, buď je mu to blbý nebo je to šetřílek a nerad utrácí za hovor na jinýho operátora, třeba by se to ještě protáhlo na pěknejch pár minut, případně mu to může bejt nepříjemný i z toho důvodu, že se po telefonu hodně lidí snaží nějak cenu na poslední chvíli ukecat.

SMSka je výhodná v tom, že si do ní připraví přesně ten text, který ti chce sdělit, žádné zbytečné informace, žádné zdlouhavé „eee..to já takhle přesně nevím“ nebo „..možná…ono je to vlastně manželovo…on až přijde z práce tak já se ho na to zeptám“ a podobně nesmyslné plkání o ničem.

A proč ne email? Protože spousta lidí se dívá do e-mailu třeba jen obden, nebo po ještě delší době. A jsou i tací, co mají přístup k internetu pouze v práci, a můžou bejt zrovna nemocní atakdále atakdále… zatím co mobil u sebe nosí skoro každej a skoro všude, někteří lidé dokonce i na záchod nebo do koupelny.