Midoc

Prodávají někde ještě jedlou kamennou kuchyňskou jemnou sůl bez jódu?

Nejlepší odpověď
Malvína

https://www.ic­bc.cz/morska-sul-jemna-piazzolla-1kg?utm_campa­ign=Heureka.cz+%7C+Ji­dlo+a+napoje+%7C+Po­traviny+%7C+Trvan­live+potraviny+%7C+Pri­sady+na+vareni+a+pe­ceni+%7C+Kuchyn­ska+sul&utm_me­dium=product&ut­m_source=heure­ka.cz

Na internetu tato.
V obchodě, přiznám se, neviděla jsem/nevšimla jsem si.

Další odpovědi
da ny

V obchodech vídám jen mořskou, má méně jodu než kamenná jodidovaná.
K účelům, při kterých používám v obchodech zakoupenou kamennou sůl, mi jod nevadí. Vyhýbám se hlavně té s přídavkem fluoru. 🙂
Zbývá nabídka z internetu (např. viz Malvína). :)

Ametyst

Kamenná sůl je nejspíš jodidovaná rozhodnutím vlády. Při té příležitosti se tam nacpou přídavné látky jako oxid křemičitý, fluorid, protihrudkujicí látka. Mořská sůl nemusí být obohacena.

df

Řešil jsem ten stejný problém kvůli nakládání masa. Nakonec jsem sehnal v Polsku kamennou sůl bez jódu. Není tak jemná, ale to u mě nehraje roli. Oni Poláci maji totiž dva solné doly. Já jsem koupil Kłodawskou sůl v zeleném obalu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.