Complex

Prodává se nějaký preparát, kde by byl jen zinek a železo dohromady v tabletách či prášku?

Nejlepší odpověď
annas

Vypadá to, že ne,. jen s dalšími minerály či prvky., kde není tšěch minerálů tolik, jako když jsou samostatně.

„Současné užívání železa a zinku může mít negativní vliv na využití zinku v těle. Vysoký příjem vápníku může také snížit využití zinku v těle.“

https://www.phar­manord.cz/pri­pravky/zinek

--
V souladu s vaší jinou otázkou bych doporučila užívat pangamín, klde jsou il dalšío minerály a vitamímy. Jde o pivovarské kvasnice, takže o přirozenou formu.