Redin56

Proč zubní lékaři neobjednávají nové pacienty?

Mají limit na lidi, jako 1000 pacientů na rok, nic víc?

Nejlepší odpověď
da ny

Nemohou registrovat pacienty, které nezvládnou z kapacitních důvodů ošetřovat. ZP nejsou hrazeni za kartotéku, ale jednotlivé výkony.
Každý pacient chodí 1 – 2× ročnš na prevenzivní prohlídky. Optimální maximum je kartotéka s 3 000 pacienty.
My nyní pár nových pacientů (na pracovišti, kde mám část úvazku) i registrujeme. Máme novou MDDr. na 1 den v týdnu.
Pracovní „metody“, přístrojové v\bavení a používané materiály mladších lékařů jsou jiné/odlišné.
Časově náročné, pro pacienta s vyšší finanční účastí (ne na ZP). To co „dinosauři“ zvládnou za 15 – 20 minut na ZP, se dělá nově 1 – 2 hodiny, za hotové ( a ne malé částky).

Další odpovědi
Alesh

Kolik zvládneš oškrábat brambor za hodinu? 60? 100? Řekněme, že přesně 100. A teď někdo přijde, že jich musíš stihnout 105, nebo dokonce 110, jak to dopadne?

Hufnágl

Málo lékařů, mnoho zubů.

Dochy

S každým dalším registrovaným pacientem se zvedají čekací lhůty. Já aktuálně u své lékařky mívám čekačku na prevenci řádově měsíc, pokud jdu s problémem „na pokračování“ tak mi dává termín za cca 2 týdny. Pokud by měla pacientů více, lhůty by se zvedly, zuby s problémy by se pak už ani nevrtali, ale rovnou trhali (jak to dopadlo se zuby dítěte, kde zubařka nedokázala ošetřit malý kaz ihned a museli jsme čekat na termín na narkózu)