Avatar uživatele
Bronzový

Proc zeny piji, potaji?

Schovavaji flasky s vinem ci tvrdym alkoholem a jsou presvedceni,ze to nikdo nepozna?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Myslím,že kdo pije tajně,má s alkoholem už vážný problém,který si nechce přiznat,ale tuší,že něco není v pořádku.Léčba má smysl jen v případě,že postižený přizná sobě i blízkým,že svůj problém sám nezvládá a chce ho řešit...:D

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Nejen ženy, i mnozí muži pijí potají. Proč? Odpověď je jasná - bláhově doufají, že na to nikdo nepřijde, a chtějí to skrývat zejména před svými nejbližšími. Pití jim zřejmě tímto snižuje i schopnost logického úsudku.


Avatar uživatele
Zlatý

Co to takhle skrývají jsou již většinou alkoholici, jen si to nedokáží přiznat a myslí, že okolí nic netuší. Ženy bývají v tomto důmyslnější než muži.


Avatar uživatele
Zlatý

Jedna taková "vynalézavka-mazavka" ukrývala alkohol lakýrníkovi mezi láhve s ředidlem. On byl z toho vyděšený, ale ne že by se bál umýt štětce vodkou...:-(


Avatar uživatele
Zlatý

Skrývat drogu (nemusí to být jen alkohol) - to je poslední záchvěv sociálního cítění u závislého člověka. Obvykle tak činí ti, kteří ještě(!) mají nějaké zázemí, práci. Moc dobře si uvědomují, že by je okolí soudilo, vyčítalo a zatratilo. Zbytky soudnosti a studu tedy ještě mají. Také se rádi tváří, že oni vůbec neví, o čem je řeč - alkohol, Fůj - co je to za slovo? Mnohdy i drogy veřejně razantně odsuzují, aby pak v klidu a tichosti si jich dopřávali plnými hrstmi(doušky). Zažila jsem dost "dámiček", které bez své "placinky" ve značkové kabelce nebyly schopny vůbec fungovat. Sešup to má ale rychlý. Stačí nezvládnout míru, neudržet tzv. hladinku, dát si do nosu i ve společnosti. Někdo popíjí pouze v práci. Jsou také zaměstnání, která jsou k požívání alkoholu jaksi "náchylnější". Z extra drahé vodky (naivně si myslí, že není cítit) se kvapem padá až ke krabici. Vyhaslé pohledy žen v protialkoholních léčebnách jsou děsivé. Alkohol se na nich podepisuje rychleji a daleko hůř než na mužích, bohužel.
Doplňuji:
Pokud má někdo takový problém, v první řadě ho musí chtít sám řešit. Mnoho žen za něj svou "špičku" ale nepovažuje. Nedá se jim jen tak pomoci, když si myslí, že to zvládají. Bavme se o alkoholu. Soudný člověk vše zvládá s mírou a nenechá ho ovládat svou osobnost - má pití tzv. pod kontrolou. Druhý se musí propadnout až na samé dno, kdy je nevyhnutelná hospitalizace. Pokud ale i po léčbě bude po pití bažit a ve stavu opilosti se mu prostě líbí, nehneš s ním ani za nic. Znám případy, kdy žena byla schopna vypít parfém, Okenu, dokonce i metylalkohol (i když věděla předem co to je, a že po něm oslepne!), jiná dělala dluhy po celém městě, také krádeže (i v rodině!) bývají časté.
Základem je probrat s dotyčnou to, proč pije, kdy začala, kdy si dá alkohol nejčastěji a jestli může s pitím kdykoli přestat a nebude jí to chybět.
Pomohla by jistě i terapie u psychologa, který by mohl odhalit příčinu utíkání se k alkoholu. Pokud by se problém ukázal jako zásadní, muselo by se "k dobrému" obrátit spoustu věcí, což bývá často nereálné (problémy v rodině, nezaměstnanost, vleklé zdravotní potíže...).
Ale stejně...
Jestli někdo pije pro chuť, stačí mu sklenka při nějaké příležitosti a hotovo. Ten, kdo pije jen pro to, aby se dostal do stavu opilosti, to je ztracený případ.


Avatar uživatele
Bronzový

Tak na to musí odpovědět sami. Asi se za to stydí a nemají pevnou vůli toho nechat či to přiznat před okolím.


Avatar uživatele
Zlatý

Takový člověk je slaboch a namlouvá si ,že on nic .....myslí, že okolí nic nepozná - jsou to ubožáci.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Illines

Bohemico,to je pripad me kamosky-ale jakoukoliv pomoc,domluvu,prosbu odmita.Jak to resit?

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1918
Zlatý mosoj 1567
Zlatý marci1 1428
Zlatý annas 1157
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý gecco 847
Zlatý briketka10 789
Zlatý quentos 758
Zlatý Kepler 633
Zlatý iceT 579

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.