Michal Kole

Proč zaměstnavatelé požadují samostatnost A schopnost práce v týmu, když si tyto 2 pracovní požadavky odporují ?

Nejlepší odpověď
anonym

Neodporují. Zaměstnavatelé vyžadují od pracovníků samostatnost (nejlépe praxi na uvedeném úseku práce), součinnost s ostatními pracovníky týmu a také poslušnost (v dnešní době většinou slepou). Samostatný člověk přece může být pevným článkem semknutého pracovního týmu. To se naprosto nevylučuje. Vylučoval by se pouze individualista, který by nebyl schopný v kolektivu pracovat.

Další odpovědi
Melkor

Neodporují, často děláš práci sám a pak jí třeba v týmu konzultuješ, opravuješ, vylepšuješ nebo jí týmu prezentuješ aby s ní mohl tvůj tým pracovat…

Pájo

Tyto požadavky si neodporují. Samostatnost se týká Vaší schopnosti samostatně se rozhodovat na vašem pracovním úseku a pracovat na zadaném úkolu, aniž by Vám někdo další musel říkat, jak máte práci dělat a jak řešit běžné problémy s ní spojené.

Schopnost práce v týmu je zase nezbytná v tom, abyste byl schopen pracovně vycházet s kolegy, kteří mají na starost zase své úkoly.

Pro firmu je cenné, když dokážete s lidmy z týmu vycházet, respektovat je, dokážete je přesvědčit o své vizi na jedné straně a na druhé straně budete schopen i z některých věcí ustoupit, když to situace bude vyžadovat.

led

Samostatný pracovník nepotřebuje od kolegů „vodit za ručičku“, „běhat za kolegou, maminkou, nebo tatínkem, aby mu poradil“
Práce v týmu znamená spolupracovat s kolegy na pracovišti.
Například: obuvník, který má dílnu a v ní spravuje boty, musí být samostatný, ale nepotřebuje být schopen pracovat v kolektivu.
Dělník na pásu, musí být schopen samostatně zpracovat přidělenou práci, ale tím, že je jedním z článků kolektivu pracovníků na pásu, musí být schopen i spolupráce s nimi, držet s nimi tempo pásu …
Herec – samostatný pracovník, schopný i sóla v monodráme, alee v případě práce s ostatními kolegy, herci i jinými profesemi, musí být schopen s nimi spolupracovat. Hlavně v této profesi je to velmi patrné.
Podobné případy naleznete v různých profesích