kiky

Proč začala 1.světotová válka?

Prosím řeknětě (stručně) svýmy slovy,proč začala 1.světová?

Nejlepší odpověď
Drap

Šlo o nové rozdělení uzemí, boj o kolonie, a spousta dalších důvodů. Atentát na Ferninanda/fran­tiška de Este/ byla velice vhodná záminka pro začátek

Další odpovědi
kropitko

Kvůli lidské blbosti, stejně jako všechny ostatní války.

fcoop

Atentát byla jen záminka,důvod.
Pravý důvod,spíše důvody – napětí,problémy a konflikty v Evropě.
Německo bývá označováno jako viník,ale je to zjednodušený pohled.
Stručně – situace byla zralá.

http://vstupnis­tranka.wz.cz/prvnis­vetovavalka/pri­ciny.php
Něco mi to připomíná.
Jednodušší bude,když se mrkneš do odkazu a situaci,která vedla k 1.válce si popíšeš vlastními slovy sama.

led

Stručne:
Pre peniaze. Kto má peniaze, má aj moc.

hanulka11

důvodem pro začátek války byla smrt Františka de Este

baghira

Kvůli ropě.

(To je totiž běžná odpověď na internetu, když se zeptáš na důvod jakékoliv války.)

gepik

Kvůli vlivu v arabském světě a zajištění přístupu k ropě. To je ostatně příčina většiny moderních válek. I té poslední v Libii.