Kazatel

Proč za likvidaci odpadu nemusí platit všichni občané, ve stejné obci, stejně? Copak si nejsme všichni rovni?

Odpovědi
zjentek

Ne, nejsme si rovni. Někteří bordel vůbec nedělají, jiní ho nadělají za tři, čtyři, pět…

Mc Merkurion

… to záleží na obci, ale větčinou se rozdělují s tvrvalým pobytem (na ty obce dostávaj i prachy) a na lufťáky … takže rovni možná jo, ale člověk musí začít u sebe …

JájsemRaibek

Základní poplatek platí všichni stejně. Pak je zde možnost různých slev na základě vyhlášky. Např. v našem okolí je město, které poskytuje slevu těm občanům, kteří třídí. Po dosažení určitého množství vytříděných plastů je jim poskytnuta sleva.

cukrar

Kazateli, a proč by měli platit stejně? Platím podle toho, co si objednám. Někteří ani neplatí nic.

Pepa25

Opět manipulativní otázka (ta druhá) – umíte vůbec nějaké jiné?
Vzhledem k tomu, že neobsahuje žádné věcné informace a nejde o skutečný dotaz, tak si myslím, že tu nemá co dělat …

anonym

jistě, před zákonem jsme si jako lidé teoreticky rovni, ale způsob kterým obce s odpady nakládají vždy stejný být nemusí … některé obce investovali třeba do drahého vybavení které musí splácet, nebo naopak mají možnost odpady likvidovat efektivněji díky něčemu co v jiné obci dostupné není … zkrátka v tomto se lokality liší a tedy i poplatky.

anonym

nezavádějte nám tu prosím socanské manýry kdy na neefektivitu v odpadovém hospodářství jedné obce musí doplácet jiné … tyhle věci nemají mít všude stejnou cenovku, musí se odvíjet od toho jak efektivně obec z odpady nakládá a kolik jí to stojí, což prostě není všude stejné.

anonym

představte si třeba že radní udělají malou domu pro provozovatele spalovny a přiklepnou mu třeba trojnásobně drahou cenu za tunu zlikvidovaného odpadu něž jakou se podařilo vyšoutěžit v sousední obci kde se radní trochu více snažili ? má to znamenat že ta sousední obec s rozumějšími radními musí zvednout cenu tak aby ta první byla schopna nákladnou smlouvu ufinancovat ? To jistě ne.

anonym

další věc jsou skupiny generující odpad, rovnost nerovnost , někdo odpadové hospodářství města zatěžuje prostě více a jiný méně, od toho by se rovněž měla odvíjet cena a poplatky pro občany. Ten kdo třídí odpad by například měl mít na poplatcích výraznou slevu proti tomu kdo se s tříděním nenamáhá.