jirka F

Proč z pultu zmizely prakticky slunečnicové oleje a nahradily je řepkové?

Nejlepší odpověď
Emefej

Nezmizeli, normálně se prodávají.

Další odpovědi
Disraeli

Kde zmizely? Je plno obchodů, plno pultů. ;)
Nevím přesně za kterými pulty, ale co chodím v Česku po obchodech, tak tam jsou normálně různé druhy olejů, vč. slunečnicových. Akorát když je některý v akci, tak se třeba brzy vyprodá (a zbydou jen jiné značky a nebo právě řepkové).

metro

Olej není životný, takže nahradilY.

zjentek

V současnosti jsou boomem mezi oleji právě ty řepkové, naopak slunečnicové jsou v současnosti ty špatné, nezdravé. V současnosti jsou zdravé právě řepkové. Ale aby tomu tak bylo, je nutné sledovat média a tak různě a podobně, jednoduše sledovat šrumec/cvrkot. Pakliže „veřejný cvrkot“ sledován není, co jsem napsal prakticky neplatí.

Jinak na otázky proč je tomu tak, že jsou současně boomem právě ty řepkové, je potřeba hledat odpovědi v nastavení společnosti, nejlépe u její vlády, konkrétně pak v nastavení ekonomiky vlády (jejího nastavení pohledu na ekonomii všeobecně).

Poznámka: Příští volby až vyhraje pan Babiš, řepkové oleje budou ještě mnohem zdravější, bez ohledu na doslova strašlivý nárůst chemického ošetřování řepky tou dobou 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Tip: Jídlo je možno usmažit si například na ghee, na másle, doma přepuštěném (máslo musí být opravdové, skutečné, proto je potřeba tomuto věnovat pozornost, samotná jeho cena nebo čtení informací z obalů zvláště v řetězcích nejsou nijak výmluvné, tedy nemusí vypovídat za nic!!!). Děkuju.

Filip84

jyřýk🤪 už zase!?

U nahradily ypsilon opravíš, a u zmizely nikoli? Snad Ti to quentos dá do Richtigu. 😅

To se Ti jenom zdá. Obecně vzato se objednává podle toho, jak co substrát žere. 🤷‍♀️ Když by kupovali 100× násobně slunečnicovej olej, bude ho na krámu paleta (nebo plný regál, nebo tak něco: podle způsobu presentace), no a řepkovej se bude – támhle – krčit v koutku. Vidíš „na pultu“, třeba, sezamový, nebo dýňový, olej? Moc ne, že? No arciť, jeho se prodá zanedbatelný minimum.

Nicméně pro Tebe je, nějaký řepkový nebo slunečnicový olej, mák, a na to se vyser. Tam se zajímej, že mají v Lidlu hromadu punčocháčů za sedmdesát korun! Hromadu, tenčích, tlustších, se vzorem… Už máš prdu – jak by napsala dany? 👆🏽👆🏽👆🏽 Dupej, dupej! 👿😜😂

da ny

Není mi známo, že by zmizely (bohužel).
Nabízí se několik možných vysvětlení.
Je nejlevnější, zejména v akcích, může být neznalými zákazníky,
ženoucími se za nízkou cenou, místně vykoupaný.
Nemusel (y projít kontrolou (GMO nebo jiný problém/závada).
a jiné další problémy.
Vázne logistika.
Žádný problém.
Mne slunečnicový olej nezajímá a vůbec mi nechybí.
Používám jediné 2 zdravé oleje a ty jsou v regílech stále.
(„Zdraví“ olejů spočívá v poměru Omega 3 : omega 6 a omega 9.
Slunečnicový sice má pár Omega 3, ale v nedostatečném poměru k omega 6 a 9,
způsobuje tedy po celé roky lidem jisté, zdravotní obtíže = pomáhá devastovat
lidské cévy). Za mne tedy, žádná škoda 😉

jirka F

No metro díky za poučení.🤓🤑

jirka F

Emefej: Prý po slunečnicovým oleji je průjem je to pravda ano nebo ne?

Filip84

jyřýk🤪: Proč nevaříš na sádle, loji, másle? 🤦‍♀️ Takový sračky, ty vole! 🙄🤢

Ale jinak ne, neposereš se z něj, pokud ho nebudeš chlastat – jak už Ti napsal Disraeli.

Disraeli

Když ho vypiješ na ex tak možná jo. Jinak asi ne.