dust8

Proč Youtube blokuje některá videa v ČR na základě autorských práv, když je to sprosté omezování svobody?

Píše mi to:
Video není k dispozici.
Video obsahuje obsah partnera Sony Pictures Movies & Shows, který ho ve vaší zemi zablokoval na základě autorských práv.

Proč se u nás blokují videa na Youtube? To je sprosté omezování svobody.

Nejlepší odpověď
hapiky

Myslíš, že svoboda je o tom, když je někdo obdařen duchovním bohatstvím, složí píseň, text, klip atd. a požaduje za to honorář, tak je to omezování svobody?
Ty také chceš plat za svoji práci ne?

Další odpovědi
Edison

Nebude to proto, že majitel práv ta práva nějak nastavil? To je stejné, jako si vybereš komu něco dáš, nebo prodáš. Taky na to právo máš a není to omezování svobody. Ono totiž i vlastník čehokoli má nějaká práva a svobody, třeba si příjemce svobodně zvolit.

Je třeba si uvědomit, co to vlastně svoboda je a hlavně, svoboda NENÍ BEZBŘEHÁ!!!

anonym

ale ale, sprosté omezování svobody … a vzít něčí dílo a bezplatně jej nahrát na youtube je pro změnu co ? sprostá krádež ? 🙂 ti lidé prostě jen chrání svou práci. Uděláte lépe, když se v projevech „svobody“ zaměříte na něco jiného než krádeže duševního vlastnictví 🙂

anonym

Uvědom si že tvá svoboda prostě končí tam kde začíná svoboda druhého. Pokud za projev svobodného jednání považuješ možnost zajít k sousedovi a ukrást mu vysavač asi to není v pořádku. Je jasné že s duševním vlastnictvím je to velmi podobné. Někdo si dal ohromnou práci s vytvořením nějakého filmu/klipu, často do toho investoval nejen čas ale i ohromné prostředky a ty mu to prostě jen čmajzneš metodo COPY-PASTE, jak se říká za pět prstů, sorry ale to není projev svobody. To je prostě jen lumpárna.