Ametyst

Proč vznikne kuří oko na chodidle?

Rozhodně není příčinou jedna špatná bota. 🙂

Nejlepší odpověď
elkon

Na chodidle nevím, ani jsem o tom neslyšel (bradavice ano), ale na prstech je to z dlouhodobě nevhodné obuvi.

Další odpovědi
Filip84

Ne, určitě není na vině jakákoli obuv, ta tomu může „pomoct“, ale příčinou není.

Příčinou je to, že to je virosa, takže nějakým způsobem oslabená immunita.

Musí se to vypálit, jinak se ho nezbavíš. Buďto na to mají v lékárně takový roztok, no a nebo dermatolog a on to mrazí.

aliendrone

Já se v tom nevyznám, ale…
Coby diabetik trpím na nohou lehčí neuropatií. Nic zásadního, jenže jednou jsem kutil pod dřezem (vrtání) a drobná špona se mi zasekla do chodidla (byl jsem doma, tedy naboso). Ani jsem o tom nepřemýšlel (jen trošičku zabolelo), myslel jsem, že je vše OK, prostě jsem „jen šlápl na bordel“, který jsem nadělal.

Noha nadále nebolela, pohodička. Jenže za asi 3 dny ZAČALA bolet. Řekl jsem si „bestie artritida“, trochu zanadával a doufal, že to rozchodím. Nastal pravý opak, bolelo to čím dál tím více, vajxle mi začala otékat. Chtěl jsem vydržet do pondělka (byl víkend), ale když jsem dostal horečku a noha mi zežlutomodrala a natekla nad kotník, skončil jsem na pohotovosti ve Vinohradský. Tam mě odvezli na RTG a kovová špona na snímku překrásně „svítila“. Rozřezali mi řádně haxnu, krmili mě několika ATB, ale i tak mi to trvalo přes měsíc, než jsem se dal do cajku. Nechtělo se to hojit, nakonec pomohl až starý dobrý Višňak (DÍKY za dovolenou doktora a ještě více tomu starému, co ho zaskakoval a Višňak mi naordinoval, jinak bych sežral asi celorepublikovou zásobu ATB). 😉 🙂

Takže – já bych to nepodceňoval. Ať se na to mrknou pohodní v bílém, TŘEBA se pochlapí. My věčně mladí bychom měli být uvážlivější (že ZROVNÁ JÁ to píši, muehehehe) s ohledem na svůj zdravotní stav. Ale raději zbytečný alarm, než nožka FUČ, no ne?! 😉 😁 😁

EKSOT123

https://euc.cz/clan­ky-a-novinky/clanky/kuri-oko-priciny-prevence-a-lecba/

Sice nevím, ale odpovídám hlavně proto, že nelze věřit všemu, co doktoři napíší. Např. co píší v odkazu co dávám, NENÍ PRAVDA! Měl jsem kuří oko na hřbetu ruky (přesněji svrchu mezi palcem a ukazováčkem), kde žádná obuv netlačí. (Jak tam píší, že pokud je na ruce, tak je to bradavice nebo jiný problém, není to pravda. Bylo to typické nezaměnitelné kuří oko, vydlabával jsem ho snad 2 roky než zmizelo. Možná by něco mohlo být na té Filipově hypotéze, hodil by se nějaký odkaz.

aliendrone

Filip84>>> Nejsem přesvědčen o tom, že je to viróza (může to být něco s neuropatií např.), ale také nejsem členem dochtórgangu. Každopadná souhlasím s návštěvou dermatologa. 🙂

Pepa25

aliendrone: trochu si protiřečíš („nevěřím doktorům, proto za nimi jděte“). Ale proti jiným obskurnostem, co tu šíříš, toto jsou drobnosti … Bohužel stejné je to s Ametyst: „nevím si rady, ale určitě není pravda to, co se všude píše“. Vy protisystémoví disidenti to fakt máte těžké 😉

aliendrone

Pepa25>>> E? 😮 😉
Co s tím má dělat má nedůvěra (mimochodem nejen k lékařům, ale ke všemu, což mimo jiné zahrnuje i MĚ SAMOTNÉHO [počínaje úsudkem, smysly konče], kdyby něco)? 😉

To když si třeba myslím, že řezníci jsou šizuňkové, tak mám jít koupit svíčkovou k zelináři? Nebo JAK to v havloidním světě pravdy, lásky a dem(ent)okracie funguje? 😮 😉 😁

Já se NEDIVÍM, že ti (jistě „jen náhodou“) uniklo to podmiňující „TŘEBA se pochlapí“, ale co už. Vlastně už ani nejsem překvapen, že i v jasně prokazatelném případě havloid bez uzardění šíří bludy (přesněji jim TLESKÁ), KAM se na to hrabou mé „obskurnosti“! 😉 🙂 🙂

Abych nechodil daleko do minulosti (a že bych toho vyhrabal!), tak zrovna před pár dny > https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vypocitam-konkretni-pravdepodobnost
Nechci mluvit za Ametyst (má jako normální člověk svoji VLASTNÍ hlavu/rozum), ale počítám že i ona od dob pašíka CHROCHTY CHROCHT Vašíka označení „protisystémový disident“ považuje za VELMI TĚŽKOU urážku. Jako mě můžeš označit jak chceš (mezi námi chlapy – jak je libo), ale k ženám bys měl mít poněkud KULTURNĚJŠÍ přístup, víš? 😉 😁 😁

Pepa25

Normální lidé chodí pro maso k řezníkovi a pro léčení k doktorovi, ale naopak nevím, jak to naopak funguje v nenormálním světě alternativních pravd, protože to něho se ke mně dostává jen špička ledovce (pití louhu, pojídání léků pro koně, „tradiční“ čínská medicína atd.). Až když je nejhůř, tak se chodí k doktorovi.
K Ametyst: v drtivé většině případů je kuří oko problém boty (osobně jsem to také zažil, jen jednou, od té doby si dávám pozor). Alternativní vysvětlení ani léčení neumím, proto jsem neodpovídal. Reagovval jsem na tvoji schízu …

Ametyst

Aliendrone, děkuji Ti za to,:že ses mě zastal. Co všechno se dá vydedukovat z dotazu na kuří oko.....já už jen bezmocně mávnu rukou. Takový Pepa25 nemá smysl pro realitu. Přece neznamená, že když doktory nevyhledávám, že je nikdy nenavštívím. S kritickým myšlením a otázkami se dnes se zlou potážeme: jenomže věřit znamená prd vědět. 😁 Připomínám, že přísloví mám vždycky jinak, hehehe.

aliendrone

Ametyst>>> NZ broučínku, rád pozlobím každého havloida. A pokud to je ještě pro dobrou věc/dobrého člověka, beru to jako BONUS! 😉 🙂

Za povšimnutí ale stojí, kterak nám „kryptokonspiračním schízákům“ Pepa25 „dobrotivě“ radí jak na to. Třeba takové „Až když je nejhůř, tak se chodí k doktorovi.“

Jak OHLEDUPLNÉ od něj s ohledem na šetření prostředků zdravotnictví (ani felčaři nemají nekonečný budget a zdarma péče pro cca přes milion Ukrajinců NĚCO STOJÍ, musíme ušetřit náklady na SVÉM VLASTNÍM zdraví! Přičemž tu „péči“ si na rozdíl od Ukrošů PLATÍME, ale co už. My budeme na sobě šetřit, aby se JINÍ měli dobře, přinejmenším alespoň LÉPE NEŽ MY! Pravda a láska! 😮 😕

Ta neskutečná laskavost jeho rady „Až když je nejhůř, tak se chodí k doktorovi.“ mne prostě DOJÍMÁ. Mohl bych argumentovat, že „až když je nejhůř“ se NECHODÍ k lékaři, ale ROVNOU DO PENÁLU (proto by se mělo chodit DŘÍV) – jenže CO Z TOHO? Snad jen vyslovit očekávání, že se sám svojí vlastní radou důsledně řídí! (Ne že bych v to věřil, halvoidi jsou zpravidla první ve frontě, to už je jejich povaha.) 😉 😁 😁

Jen mě napadá celkem hororová myšlenka – eném aby Pepa25 po nás z NIČEHO NIC nechtěl nějaké dodatečné platby či poplatky (běžný havloidní zvyk!), protože rozesmání ani ve všední den v poledne není zdarma a ani kuře, natož Pepa25 zadarmo nehrabe!!!

(Jedno z „tajemství“ havloidní ekonomiky – ZPOPLATNIT, ZDANIT, SEDŘÍT Z KŮŽE!)

😉 😁 😁

Ametyst

🙂 Aliendrone, tesat do sádry ! 🙂 Nedávno jsem navštívila doktory, protože se rozhodli pást po nemocech a problémech, i když je člověk zdravý, a nemá lautr žádné potíže. Tak jsem se snažila logicky-analyticky dobrat nějakých odpovědí na své otázky. Načež mi doktor řekl: „Přece Vás nebudu učit medicínu“. Za měsíc jsem měla přijít zase, samozřejmě s kladným rozhodnutím. Jenomže jsem nechtěla souhlasit. I zavolali si mě z čekárny do ordinace, a seděl tam jiný doktor. tak jsem mu zhruba řekla totéž zdůvodnění co pžed měsícem, a troufla jsem si na ty otázky. On trpělivě odpovídal, dokonce i na ta statistická data došlo. Tomu říkám profesionální přístup. Nečekala jsem pochopení, a už vůbec ne empatii, ale došli jsme k nějakému kompromisu, aniž mě zesměšňoval nebo ponižoval.

Pepa25

Ametyst: a nakonec vám operovali jinou nohu? Nebo jaká je poita? Že si ženské potřebují víc popovídat a doktoři na tento psychologický přístup nemají čas nebo vlohy je známá věc. Akorát to nic neříká o „zlých doktorech, kteří slouží establismentu a lidi akorát ničí“ …

Pepa25

Alien: musím tě zklamat, jak liberál jsem naopak pro co nejmenší zdanění 🙂

aliendrone

Pepa25>>> OMYL! Liberál se STARÉM SLOVA SMYSLU nejsi ani náhodou. Jo to kdybys napsal „moderní, hyperprogresivní, havloidní liberál“, to by byla jiná a nic bych nepindal. 😉 🙂

Oproti klasickému liberálovi „ten nový supermoderní“ např. obhajuje BEZÚČELNÉ a nezřídka KONTRAPRODUKTIVNÍ mrhání rozpočtovými prostředky, aby následně jásal nad zvyšováním daní a poplatků (např. nadšeným vítáním „konsolidačních balíčků“), které I KDYBY NÁHODOU MĚLY pozitivní efekt (pokud ANO, tak přinejmenším chabý), tak především by vůbec NEMUSELY být aplikovány, nebýt zhovadilé rozmařilosti a zlodějské povahy dem(ent)okratického havloidsystému. Chápeš? 😉 😁 😁

Pepa25

aliendrone: takže jsme se zase cyklilli: prokazatelně navrhuji menší stát a nižší daně (stačí tu dlouhodobě číst mé příspěvky, kterými komunistické důchodce vytáčím), zároveň jsem „dmentní havloid“ a zároveň prá platí tvoje definice. Sorry, to okecáš zase jen v té tvé alternativní logice …