Vassiczek

Proč všichni známe lék Ibalgin pod názvem brufen?

Nejlepší odpověď
anonym

Proto že brufen byl před ibalginem dříve v lékárnách a proto je vžitý.Nedávno jsem v lékárně chtěl zakoupi ibalgin,ale řekl jsem si o brufen.

Další odpovědi
arygnoc

účinná látka je u obou léků stejná, jedná se o obchodní názvy (acylpirín se také jmenoval aspirín, u obou jde o kyselinu acetylsalicitovou, viz http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&dotaz=acyl­pirin&book=all).

janesis

to si nemyslím, já znám oba :) a ještě spoustu dalších..ale myslím, že když chce někdo něco na bolest tak řekne kratší verzi a čeká co kdo má :o)

elektrikář

Oba dva přípravky mají stejné složení Rozdíl je že každý má jiného výrobce a jsou to vlastně jen jejich obchodní názvy.