Slayer5

Proč Vietnamci zrovna migrují do České republiky?

Nejlepší odpověď
da ny

Protože jsou schopní, pracovití a daří se jim u nás …:D
Často přicházejí z veliké bídy (i zde se někteří stávají otrok)y, bez znalosti jazyka, poměrů a zákonů.
První větší komunity zde začaly vznikat od r. 1967.
Velký boom přistěhovalecké vlny nastal v r. 1990.
Dlouho jim v našem ‚klondajku‘ procházelo naprosto vše…;)
Je zde silná vietnamská komunita.
Někteří jsou zcela závislí na své komunitě a zprostředkování práce (bez znalosti zákona, jazyka). Za 10 – 15 let pobytu zde se nedomluví nikde (lékař, úřady), „živnostníci“ se zákazníky „rukama, nohama“ :). Případně zaměstnají Čecha, který obstará komunikaci.

Děti umí česky, chodí do škol a velmi dobře studují…
Roste zde nová ekonomická elita:
http://jiribo­sak.blog.idnes­.cz/c/186749/Vi­etnamske-deti-budouci-ekonomicka-elita-ceskeho-naroda.html

Další odpovědi
www

Poněvadž zde již delší dobu existuje jejich komunita a začlenění nových je tím pádem snadnější.
Názor
Doplňuji:
Žijí a prosperují zde navíc již několik generací a náš stát jim poskytuje více možností než státy jiné.

lexx

To má historické kořeny když jich tu spousta študovala i pracovala a někteří zůstali, dneska podnikají…imigranti mají pak zázemí.

England1522

Důvodem je také doba ČSSR kdy lidé z komunistických států (Kuba, Severní Korea, Vietnam … … ) mohly zde pracovat a studovat. Někteří zde z nich zůstaly a zároveň tím jsem chodí další protože tady je ta vietnamská menšina a kultura rozběhnutá.
Do Německa proudí Turci z důvodu, protože Turkové napomáhaly opět vybudovat Německo po válce a dnes je ta turecká menšina a kultura rozběhnutá.

anonym

Mají tu hejno kemošů už od totáče,když jsme je mlátili,tak si asi zvou posily.

ReHu

Proč zrovna? Migrují i jinam.

Agneta

Za totáče jich tu bylo pár totálně nasazeno na špinavou práci ve stavebnictví. Sami sem jen tak přijet nemohli. Evropa pro ně byla zajímavá, jako tenkrát pro Rusáky (nebo Ukrajince a podobnou verbež) – taky nesměli, jen pracovně(vojáci).
Teď „migrují“ rákosníci „na pozvání“ (neoficiální) naší vlády :DDD