pepe88

Proč většina zaměstnanců chodí do práce pod vlivem návykových látek?

Nejlepší odpověď
dubraro

1/ Protože by to bez nich nevydrželi.
2/ Protože návykové látky si vytváří tělo samo.

Návykové látky nemusí ani zdaleka být jen alkohol. Spousta lidí bere různé povzbuzující látky, antidepresiva, řada léků je taky návykových. Ale to není to hlavní. Největším výrobcem a dealerem drog je samo tělo. Drogy dovolují člověku / mozku nevnímat realitu, nechovat se racionálně ale tzv. optimisticky. Je to důležité pro přežití alespoň části populace v podmínkách, které racionálně vyhodnoceny jsou beznadějné.

Další odpovědi
Drap

Tvá informace je mylná, nijak nepodložená a zřejmě vycucaná z prstu. Skutečnost je naprosto odlišná. Většina zaměstnanců chodí do práce aniž by byla pod vlivem návykových látek.

jáára

Kde děláš?

Já si to ve svém zaměstnání nemůžu dovolit. /že bych změnil práci…

edit: Sem dělal v takový výrobě, kde byl průměr 1/2 litru rumu na hlavu. Zdaleka ne každej tam chlastal…

Funna

netuším kde pracuješ, ale u nás nikdo pod vlivem návykových látek do zaměstnání nechodí…tak nevím, kde bereš tu většinu, asi podle principu: „podle sebe soudím tebe?“ .-)

Muffz

U nás si to nemůže nikdo dovolit nebo má do hodiny výpověď na stole.
To asi děláš někde ve skladu nebo na dílně, kde je každému všechno šumák.

quentos

U nás teda ne.
Jestli u vás, tak asi děláš něco, co většinu lidí za střízliva nebaví, tak chlastaj, aby jim to aspoň bylo jedno a snáze to přežili.

Klaproth

Nechodí.

nyjono

Podle čeho usuzuješ, že většina?

yuko

Nevim, co kdo uziva pred tim, nez jde do prace. Ale behem prace hodne lidi pije ruzne energy drinky, pepsi a jine slazene napoje, kafe, kouri, to vsechno jsou navykove latky. Takze v praci je hodne lidi po vlivem nejake navykove latky. Co se tyce, drog, to by se snad poznalo.
A proc? Protoze si mysli, ze bez napr. energy drinku by tu svou praci nezvladli.

ivzez

Většina zaměstnanců NECHODÍ do práce pod vlivem návykových látek*).
Naopak bych řekla, že skoro žádní.

*) Míním alkohol a nelegální psychotropní látky.

Jiří Bohumil

Asi záleží na tom kde děláš. Řezníkovi na jatkách bych se nedivil. Ale s tou většinou jsi to zřejmě přehnal.:-)

MichaelOffic

Protože jsou to srabi a neumí unést realitu.