GangstaHelper

Proč většina webů o alkoholu vyžaduje potvrzení, že je čtenáři 18 a více let?

Vždyť v televizi jsou reklamy na alkohol po celý den. Alkohol je zakázáno konzumovat po 18 let, ale proč by si o něm nemohl kdokoliv číst? Je na to nějaký zákon?

Odpovědi
magorvkleci

Počítám, že vyžadovat prohlášení návštěvníka je jen pokrytectví. Manažer vidí, že to dělají jinde a myslí, že tím odradí aktivisty, aby firmu nevydírali, že ji dají k soudu. Právník k tomu řekl, že uškodit to neuškodí.
Je na to několik zákonů, třeba 40/1995 o regulaci reklamy.