FlAsh_7

Proč většina lidí, i když spoří a žijí skromně, nejsou bohatí?

Nejlepší odpověď
dudu

A víš ty vůbec co vlastně chceš? Pokud máš zdraví, rodinu, střechu nad hlavou, vzdělání a dobrou práci, pak jsi bohatý. Na nedávné tragedii Petra Kellnera si můžeš ověřit, že také bez trochy štěstíčka ti jsou miliardy plat prtné.

Další odpovědi
Speed77

Protože:

  1. většina lidí opravdu nežije skromně a neustále utrácí za hluposti. A protože si nevedou žádný přehled výdajů, tak ani neví, kde se jim to všechno „ztrácí“
  2. Spoření není cestou k bohatství. Spoření je prostředkem k uspoření trochu peněz navíc, do zásoby, na horší časy nebo na konkrétní věc. Bohatství to nevytvoří. Navíc spoření pro sebe doma nevede k ničemu a spoření v bance je lepší jen o trochu. Žádné pořádné zhodnocení v tom není a často je to ještě ztrátové, pojištění ti zajistí možnou finační pojistku do budoucna, na konkrétní věc.

Na bohatství musí vytvořit příjmy, mít zisky. Vytvořit něco hodnotného, obchodovat, investovat.

Drap

Proto, že nemají podstatně vyšší příjmy.

Rokio

Protože dlouhodobé spoření nedokáže porazit inflaci a peníze se tak znehodnocují. Lepší je investovat tak, abys překonal inflaci.

Lucyfer

Možná je to právě tím, že si šetří a žijí skromně. Pokud to máme v hlavě nastavené tak, že koukáme jen po slevách, tak si přitahujeme chudobu do života. Peníze se maj točit. Je fajn být trochu uvolněnej, věřit tomu, že je tady pro každého dostatek, že je o nás postaráno (tam u Boha).
Taky je to možná o tom, nebát si říct o zvýšení platu… za práci, kterou dělám (vážit si sám sebe, nepodhodnocovat se)… případně odejít za lepším. Tvořit, mít nápady.
Najít si něco, kde budu jako „ryba ve vodě“, pak by to mělo jít samo. Ta hojnost…

marci1

Možná je to tím, že nechtějí nebo neumí podnikat, či investovat. Každý na to prostě není a je spokojený s tím, co si naspoří. 🙂

zjentek

No ale to se můžeš taky zeptat, PROČ někdo, kdo není vůbec skromný a utrácí jak smyslů zbavený a ke všemu se IMMERVÉRE NAVÁŽÍ do slušných lidí, bo podle něj PRÝ pracují méně nežli on, DŘE JAK CH.J, když je UŽ DÁVNO milionář???

Nikdy nepochopíš, nikdo ti neodpoví. Bohužel (;

Tomáš1234

Protože dělají jednu zásadní chybu:

Nespoří v Bitcoinech.

I když se to může zdát jako nesmysl, tak není. Bitcoin je opakem inflační měny, takže uložené peníze rostou na hodnotě.

Za BTC, které by člověk dostával jako kapesné, by si klidně v dospělosti mohl pořídit bydlení.

Přijde vám to jako nesmysl? Bohužel není.

da ny

Spoření, šetření není cesta k finančnímu bohatství :)

Každý si představuje bohatství jinak.
Většina lidí (vyspělejších zemé) jsou pracující zaměstnanci, po celé m světě. Ta je odkázána na svou, často průměrnou a podprůměrnou mzdu/plat. Za takto získané finanční prostředky si moc vyskakovat nemohou. Pokud je zajistí rodiče/prarodiče, mají snadnější začátky.
Záleží na „nákupním koši“, za danou mzdu, nezbytných životních nákladech a co zbude. Takovou cestou sebe a rodinu člověk zajistí, ale nezbohatne ;D

Někteří i přes skromný/nuzný život nemají co šetřit!
Mladí platí dluhy za studia. Pak hypotéku za bydlení, půjčku na zařízení/auto.
To už aby šetřili dětem na studia (pro snazší začátek), platili dobrou životní pojistku, nebo raději šetřili na důchod? Takový člověk nemůže být bohatě finančně zajištěný.

Další část světa má velmi nízkou mzdu, bídu, přežívají. Někteří nedělají nic, přežívají, čekají na milodary. Nic nešetří, nemusí, nemají co.
V jistém smyslu jsou mnozí lidé velmi bohatí. Mají bohaté zkušenosti, někdo zážitky :D Mají střechu nad hlavou, postel, vodu, teplo, rodinu, mnozí zdraví a také potřebné štěstí. To mají a umí své štěstí i objevit.
Malá část lidí je bohatá, pokud jde o finance. Jedny zabezpečili předkové, jiní jsou schopní a vypracují se, další jsou všeho schopní… Někdo umí/nebojí se investovat, spekulovat. Jeden myslí na zadní kolečka, další si užívá života plnými doušky a jiný se obětuje v prospěch potomků.
Člověk to má často tak, jak to sám cítí, prezentuje, komentuje. Kdo říká/přijímá,
že je chudák, naříká nad poplatky a složenkami. Má málo. Bude mít nedostatek,
nemůže být „bohatý“.

Emefej

Protože spořením se zbohatnout nedá.

Schluker

Protoze penize se snaz vydelaji, nez uspori. Jaka je definice bohatstvi je dalsi a zapeklitejsi otazka. Nekomu staci strecha nad hlavou, jinemu je malo soukrome letadlo…

Cotton

Protože bohatství ztotožňují se zavalováním svého života nesmyslnými hmotnými krámy…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Tomáš1234

@Dochy Pokud člověk spoří v CZK (inflační měně), přijde kvůli inflaci za 10 let o cca polovinu hodnoty úspor. To je přece šílený! Proto mi zkrátka přijde logické využívat ke spoření měnu deflační. A je jedno, jestli je to Bitcoin nebo třeba zlato.

Já si už několik let takhle odkládám část platu do BTC a považuji to za jedno z nejlepších finančních rozhodnutí v mém životě.

Ale nikomu to samozřejmě nevnucuji.

Dochy

Tomáš: Co se BTC týče, nikdo neví jistě co s tou měnou bude dál. Jo spekulovat můžeš. Ale je to spekulace s možností že po pár letech zjistíš, žes přišel o statisíce…

Lucyfer

Paradoxně, lidi se často podivují, nadávají (na nespravedlnost), když je někdo bohatý… a ještě víc se mu sype (přece to nepotřebuje). Sranda je, že v tom je ten klíč. On to bohatství žije uvnitř sebe… a tak si to přirozeně přitahuje do života.
Někdo říká „představte si, že už to máte.“