df

Proč velké hlavy nezruší letní čas?

Stačí zrušit zákon. Nic noveho se nemusí vytvářet. Je to téměř bezpracné.

Nejlepší odpověď
Hlada

Jak se ukázalo, tak zhruba polovině lidí střídání času vyhovuje, takže ke zrušení není pádný důvod.

Další odpovědi
led

(V legendách sa hovorieva), Človek začal myslieť, keď sa chcel rovnať Bohom (ktorých stvoril).
Rovnako aj predchádzajúce „Múdre hlavy“ chceli prispôsobiť (prirodzený) čas vytvorením Letného a Zimného času bez ohľadu na skutočné potreby života prírody. „Múdre hlavy“ jednoducho časom pochopia že prírodné javy nemožno znásilňovať a ničiť, ale múdro využívať ich produkty. To znamená využívať hospodárne aj svetlo dňa, aj tmu noci.

Ametyst

🙂 Ono se tady někde něco dělá pro to, aby byli lidi spokojení? Naopak!!

Arne1

Hlada píše, že polovině to vyhovuje. No a té druhé polovině vyhovuje právě letní čas, protože je pro lidi výhodnější. Proti tomu je třetí polovina která by chtěla zimní čas v menšině.

zdenek l

Protože ty hlavy nejsou dostatečně velké a ochotně pro to něco udělat. Pořád se na něco vymlouvání.

HarpPlayer

LETNÍ ČAS
Proboha lidé – TO FAKT NEJSTE SCHOPNI SI JEDNOU ZA PŮL ROKU PŘETOČIT HODINKY?

(Navíc když se dnes hodinky/mobily/PC/NB/přeh­rávače/mikrovlnky v podstatě přetáčejí samy?)

Letní čas není žádný komunistický vynález! Dělalo se to v řadě zemích Evropy již před II. světovou válkou!

Když to dokážou v Británii i v Rusku, v Německu – tak my jsme TAK BLBÍ, ŽE TO NEDOKÁŽEM?

Je to opatření, které jen v naší zemi ušetří 60 000 TUN UHLÍ ROČNĚ!

A to není jen o EKONOMII, ale hlavně o EKOLOGII…!

A jaképak BIOLOGICKÉ TRAUMA???
Chcete snad říct, že když si v sobotu pospíte o hodinu déle – že z toho máte celý víkend r o z h o z e n ý ?

Je to naprosto logické – v létě je prostě večer déle světlo – tak PROČ SI HO NEUŽÍT?

Ale vždy se najde dost „bijců“ … za co vlastně?
Abychom ráno spali při světle – a večer svítili žárovkami?

TUHLE PLANETU MÁME POUZE PŮJČENOU!
A musíme jí vrátit pokud možno nepoškozenou NAŠIM DĚTEM!

Občas to chce fakt víc používat mozek, než začnu vytrubovat do světa svá „moudra“…

Sorryjako…

Dochy

Hlada, Arne:
Většina lidí pokud vím je za zrušení střídání. Velká část lidí chce nechat stále letní čas, protože si bláhově myslí, že když bude letní čas, budou mít světlo od 5 ráno do deseti večer i v prosinci. Pak je část lidí, kteří si nemyslí, že budou mít v prosinci světlo od 5 do 10, ale stejně jim letní čas připadá výhodnější. Radši budou šaškovat s počítáním času, než aby si prosadili změnu pracovní doby, otvírací doby obchodů, úřadů apod, když jim standardní nevyhovuje.

Disraeli

👍

Ametyst

Hlavy sice velké, ale duté.