Venca1234

Proč Večerníček vyhazuje papíry?

Nevíte, proč Večerníček za sebe vyhazuje listy papíry? Co to znamená? A proč zrovna 21 listů? Děkuji

Nejlepší odpověď
Arne1

Ty papíry jsou večerní noviny a on je rozdává (nebo možná prodává) do okolí. Večerní noviny (Večerník) byla populární tiskovina v minulém století, na rozdíl od běžných novin vycházejících brzy ráno tak Večerník vycházel odpoledne. Přinášel nejen aktuální informace, ale i lehce bulvární zprávy. Nedodával se do schránek, ale typický prodej zajišťovali takzvaní kolportéři. Ti stáli na výhodných místech v centru měst a vyvolávali jméno svého titulu (například „Večerník!“ nebo „Večerní Praha!!!“) spojený s nějakou vytrženou větou z článků (například: „Vražda v paneláku“ když paní zabila svého papouška) aby nalákali kupující. Cena byla většinou 50 tehdejších haléřů.

Další odpovědi
DoTazatel

Listonoši taky rozhazují zprávy, noviny (i když u nás ne). On zase rozhazuje ČT noviny, konkrétně večerníček. Aspoň si myslím. Proč přesně to dělá a proč rozhazuje 21 papíru, to nevím, ale nemyslím si, že to je nějaká symbolika. Prostě to tak je. Je to hodně stará znělka.
Dříve na těch listech alespoň bylo napsáno ČT a na tom posledním papírku se jakoby spustil ten večerníček, nevím, jak dnes…

marci1

Rozdává Večerníčky, večerní noviny s pohádkou pro děti (zdrobnělina od Večerník). 🙂