Džanička

Proč v restauraci dávají ke kávě sodovku, má to nějaký význam..

Doplňuji:
Tak mě ještě nikdy nedonesly ke kávě sodu, vždycky jsem si jí musela zvlášť koupit, pokud jsem se chtěla napít, takže vždycky se nedává.. Asi hodně záleží jak kde..

Nejlepší odpověď
hanulka11

zrovna to píší i dnes v novinách nejdřív se má vypít voda a pak pít po doušcích kávu , káva odvodňuje tělo
Doplňuji:
asi jsi nebyla v tom správném podniku

Další odpovědi
Hykam

Je to proto, že káva odvodňuje organismus, proto se má ke kávě popíjet voda.

Samozřejmě, že záleží kde, většinou se automaticky podává v luxusnějších restauracích, je již zakalkulována v ceně kávy

mosoj

Tak ten náprstek vody vás nezavodní.

Vypití trochu vody před konzumací kávy prý nabuzuje chuťové buňky v ústech a hned si dáte další kávu za 7 pětek.
Doplňuji:
Pokud by mně někdo nevěřil tak tady je jeden z mnoha odkazů.
http://www.va­resinacaffe.e­u/konzumace-kavy.htm

ten který je

Je to mimo jiné taky vizitka slušného podniku.

anonym

Když jsem šel v roce 1973 do nóbl restaurace I.cenové skupiny,donesli mi ke kávě i vodu.Ptal jsem se proč a odpověď číšnika byla,že voda je vypláchnutí ústní dutiny,kde káva zanecháva lógr.

bobánek

Ke kávě se vždycky dáva soda.Podívějte se na film Kurva hoši guteng tag.

anonym

Před listopadem, kdy se ještě respektovala jakás takás pravidla v této oblasti, tak to byla nedílná součást servírování u podniků od 2. cenové skupiny výše.
Ostatně nedávno byl v TV dokumentární pořad, kdy testovali s profesionálem úroveň různých podniků a především kaváren se zaměřením na kulturu a kvalitu kávy.
Bylo to žalostné, ze zhruba 20 podniků byla káva přijatelná v 7, neperlivou vodu servírovali u 5 a skutečně vzorná káva dle správných postupů jen ve 3 případech.

žolik

Všude kde si objednám kávu mi donesou sodu je to úplně běžná praxe,káva má zrníčka které se zapijí sodou.

Zdroj: žolík

tatanka

Mám dojem, že princip je stejný jako u pití koňaku. Nejdříve se používá voda na výplach úst a až potom se pije příslušný nápoj.Pochopitelně se ta voda nikam neplive!

hanulka11

mosoj…ještě se mi nikdy v životě nestalo, že bych si dala dvě kávy za sebou , jistě jsou asi tací kafomani