Klára K.

Proč tolik lidí neví, co znamená slovo „prvok“?

Nějak jsem si psala se spolužačkou a použila ve větě slovo prvok a ona nevěděla, co to znamená. No dobře, řekla jsem si, ona je trochu pomalejší, ale pak jsem se ptala pár dalších lidí a a dejme tomu z dvanácti tázaných to nevědělo asi devět.
Je to tím, že jsou „hloupí“ (tím je nechci urážet, ale že prostě to slovo neznají…), nebo je to slovo nepoužívané a ke mně se nějakou náhodou dostalo?

Nejlepší odpověď
annas

Proč neznají význam slova prvok? Měla jste se jich zeptat. Neuvedla jste rovněž věkovou kategorii.

Můžu jen uvažovat, slovo slyšeli dávno ve škole, nějak si je nezapamatovali, nepotřebují je ke svému životu, protože se s ním víc nesetkali, nezískali onemocnění, která by způsobil prvok atd.

Třeba znají jiná slova, s nímž jste se vy nesetkala. Když někdo něco nezná, neznamená, že je hloupý. Hloupý je spíš ten, kdo si na něco hraje, co není. Neví, neví, jeho věc.

Další odpovědi
arygnoc

v českom jazyku má na rozdiel od slovenského jazyka slovo prvok jednoznačký význam – jednobunečný organizmus (protozoa).

v slovenčine má toto slovo ešte význam ako české >prvek<.

http://co-to-je.sk/_prvok

že to ľudia vo vašom okolí nevedia, nepoznajú význam slova, svedčí skutočne iba o nevzdelanosti, nič viac.

riešenie:
nestretávajte sa s blbcami.

;-Q

gecco

Slovo prvok by měl znát každý, kdo aspoň prošel ZŠ…
Pokud je nezná, nemusí být nutně hloupý – ale je nevzdělaný…
😉
Přiznám se, že netuším, kdo z mých známých by vyznam slova prvok neznal (podle mne je znají všichni) – asi se tedy setkáváš spíše s nevzdělanými lidmi…
😉

iceT

Spíš si myslím,že se význam toho slova tak trochu vykouřil z hlavy,vždyť je to učivo 1. stupně základní školy,aspoň myslím teda…

Elk

Slečna CHYTRÁ!
Skutečně si myslíte, že je důležité, aby každý věděl vše? Mám sice IQ víc než 100, a taky nevím vše, ale i tak bych rád věděl od Vás, kterým slovům, nebo jejich významu nerozumíte.
Abych nebyl zlý, dám Vám na to měsíc…jenom, aby se Vám to sem vešlo…

postcd

protože je prvoci nezajímají, tak si to nezapamatovali

Luxx

tak mi připadá, že dnešní mládež má jenom starosti typu jak se co nejlépe vyfotit na Facebook a podobně..
tudíž je asi nadlidský požadavek chtít po nich, aby věděli co je prvok :D

Nevíteto?

Protože to nikdy nepotřebovali… 🙂