Alesh

Proč taky nemáme ministryni ekologie, udržitelného rozvoje a energetiky?

Žárovky už EU zakázala, tak teď zakážeme svítit firmám:

http://byznys­.lidovky.cz/zha­sinejte-naridila-francouzska-ministryne-ekologie-obchodum-p7l-/firmy-trhy.asp?c=A130201_­104437_firmy-trhy_mev

No a pak i domácnostem. Zkrátka budou chodit obecní ponocní a když budeš po půlnoci doma svítit, tak přijde zaklepe a řekne: „Tak děti, vyčůrat, pomodlit a spát!“ 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Já bych se pro začátek přimlouvala za to aby se v domácnostech nepálil kdejaký bordel. Na vesnicích se nedá v zimě dýchat!

RedC22

A víš o tom, že ze strany EU jsou také jisté snahy o zakázání lepších grafických karet?
http://diit.cz/cla­nek/evropska-unie-zakazali-jsme-zarovky-zakazeme-i-graficke-karty

anonym

pro Bohemika
Tak to také musíte zařídit, aby lidi (a hlavně důchodci) měli více peněz na pořízení lepšího topení.Ono když má někdo 7–8tisíc důchodu, tak nemůže topit ekologicky, protože by mu pak už nezbylo na jídlo ani na léky.Přiznám se, taky topím veškerým odpadem, ale jsem nezaměstnaný a z podpory 5000Kč si nemohu pořídit ekologické topení.
A ještě na druhou stranu.Sami podnikatelé nutí lidi topit bordelem.Byl jsem v podniku ( kamarád pracoval v jiném městě a firmě a bylo to tam úplně stejné)kde podnikatel nezaplatil teplárně.Ta mu odpojila topení a lidi museli dělat v bundách(před­stavte si, že vloni jim tam přes sobotu a neděli zamrzala limonáda v šatnách).Tak si z domova nosili různé teplomety k mašinám.Na šatně se ohřívala voda ve varných konvicích na mytí rukou a pak si chlapi přinesli takové velká kamna co používají zedníci na stavbách a z domova nosili všelijaký bordela pálili jej, jen aby se v práci ohřáli.VYBÍRALI KONTEJNETRY A TOPILI PET LAHVEMA.
Takže nejdříve ať podnikatelé zařídí takové teplo na dílnách jako bylo za komunistů.Tenkrát existovaly normy na kolik má být jaká místnost vytopená a když nebyla, tak přes ROH jsme toho VŽDYCKY DOSÁHLI.

anonym

Na vsích většinou lidé bydlí ve svém, takže neplatí žádný nájem a mnoho potravin nemusí vůbec kupovat. S jejich důchodem se dá žít. Tady, kde já žiju, si pořizují nové střechy, auta, přivydělávají si brigádami sběru ovoce nebo domácí prací, takže si rozhodně nemůžou stěžovat. Každý má barák obložený dřevem, ale škudlí a topí bordel. Kdyby jim hrozila reálná pokuta, hned by se lekli a sáhli do letitých zásob dřeva. Oni spíš chtějí ušetřit i na svozu odpadu, proto pálí kdeco.
To co píšeš o podnikatelích a pracovních podmínkách, řekla bych, že el.energie, kterou se přitápělo nevyšla zrovna levně! Dnes sice není ROH, ale máte snad odbory, ne?

anonym

A myslíte, že ve firmách o 20–30ti zaměstnancích existují odbory?To si můžou dovolit akorát firmy o hooodně zaměstnancích­.V takových malých firmách mají majitelé akorát jednu odpověď: "Když se ti tu nelíbí, můžeš jít, za branou čeká dalších deset lidí, kteří budou rádi dělat i v takovýchto podmínkách."A zkus­te si jít někam stěžovat.V tu ránu máte výpověď pro nadbytečnost.Další dělníci po vás pak převezmou práci na 2–3 měsíce a pak se na moje místo přijme jiný člověk.Všechno tato jednání mám už také za sebou.DNESKA JE DĚLNÍK MALÝ PÁN, JE TO POUZE HADR S KTERÝM SI PODNIKATEL VYTÍRÁ ZADEK.
A pokud jde o tu vesnici, tak to asi žijete v bohatším kraji.Jsem z Krkonoš a odjakživa tady byl chudý kraj.A pokud lidi mají hromadu dřeva na dvoře, tak je to na ještě horší časy než teď.Musím počítat, co když budu nemocný a nikdo jiný mě to dřevo neudělá..musím sáhnout do zásob.A na svozu odpadu neušetřím protože tady máme paušál, 580 Kč na osobu a rok, takže je jedno jestli budu mít plnou popelnici nebo ne.To rekreanti a chalupáři nám zde dělají bordel.Přivezou si ze svých domovů odpad a tady to buď pohazují vedle popelnic a nebo to dávají lidem přímo do popelnic (takže nyní už musíme mít svoje popelnice zamčené).