Štoura

Proč tak moudré a vážené dámy, jako jsou naše ministryně p. Marxová a p. Valachová, neřeší situaci?

v nápravném zařízení pro narušenou mládež v Chrastavě iniciativně a více operativně. P. Valachová má dvě dcery, p. Marxová dvě děti, možná alespoň jedno z nich je holka. Tyto by mohly svým maminám velmi aktivně pomoci. Jednak by jim (i nám, ofčanům) bylo jasné, o jaké dětičky se jedná a jednak by tyto dívky svých moudrých a zákonůznalých mamin mohly stálým přesvědčováním v denních i nočních hodinách, bez rozptylující přítomnosti dozorců (nebo jak se tam ten současný výchovný personál nazývá) působit na tyto mladé gentlemany. Tito by jistě lépe a rychleji pochopili, že za školu se nechodí. O tom, jak to jejich školení probíhalo, by po těch 2 až 3 týdnech detailně poreferovaly maminám, výše uvedené dámy poznatky svých dcerušek zveřejní a za svoji obětavost, operativnost a moudrá rozhodnutí jistě sklidí mnoho hlasů pro sebe a své strany v příštích volbách. Co vy na to ?

Odpovědi
xxx3

já na to asi tohle: s případem Chrastavě jsem obeznámen pouze na úrovni zpráv z médií, podobně jako naprostá většina lidí. Z toho důvodu si netroufám situaci v ústavu moc hodnotit. Vy máte osobně k dispozici nějakou podrobnější analýzu z nezávislého zdroje?

Drap

Nevěř tomu co se nám snaží vnutit media. Kdo alespoň trošku zná osazenstvo podobných zařízení, tak nemůže deklarovat třeba to, že polovina chovanců tam neměla být. Odhaduji, že 95% z té poloviny, která bude propuštěna se během roku vrátí, nebo skončí v jiném zařízení. Ti co dospějí potom v zařízení nápravném.

Štoura

Pro xx3 a Drap :
Mně se fakt nechce věřit, že jste oba nepochopili ironickou formu otázky. Asi nemáte české předky, ti si, nemohouce jinak, vždy pomohly kecáním, hlavně vtipy a ironií. I na místě, kde Polák tasí šavli, Rus vytahuje pistoli a Španěl dýku.

xxx3

ale pochopil, jen ta otázka je značně návodná. K čemu je pokládání otázek ve smyslu „podívejte se na ty blbky“,nebo zatahování „dcerušek“ s dodatkem „co vy na to“? Co jsi čekal za odpovědi? „Ano, ano, jsou to kačeny, to přece každý rozumný člověk ví.“ Musím říct, že u podobných příspěvků, které někoho rádoby humorně shazují (ještě na základě blíže neupřesněných dojmů), aniž se může sám bránit, vůbec nemám pocit dobré zábavy, spíš naopak.

Drap

Ale pochopili. Ironické odpovědi bývají zde velmi často mazány. A soudný člověk pochopí, jak jsme se vyjádřili.

Štoura

… pomohli … sorry