pl4toon

Proč tak krásně fungují veřejné sbírky, zvlášť ty mediálně podpořené?

Zajímá mě Váš názor na prosperitu veřejných sbírek. Zvlášť když se toho chytí média jako vděčného tématu. Vykupujeme opravdu svoje svědomí? Nezajímají mě takové ty prvoplánové dojmy, že pomáhát je správné bla bla bla, ale skutečné motivy. Proč přispívate? Prosím o upřímnost :)

Nejlepší odpověď
anonym

Za socialismu jsme byli zvyklí platit „dobrovolně“ nedobrovolně do fondu solidarity. Tak si myslím, že teď, když už je takový příspěvek ryze dobrovolný, tak na pomoc potřebným přispěje hodně lidí opravdu proto, že pomoci chtějí.
Nikdy jsem si neuvědomovala pořádně smysl sbírek, pokud mi jejich prostřednictvím nepřišla po povodni pomoc.
Upřímně si myslím, že většina přispěvatelů dává kolik může z čistých pohnutek. Vyšší budou nejspíš příspěvky osob, které přispívají s ohledem na společenské postavení, kde se bere jako součást bontonu, že hmotně dobře zajištěný člověk přispívá do charitativních společností, vědy nebo zdravotních programů.

Další odpovědi
celie

To je opravdu zajímavá otázka.Lidé jsou od mala vedeni k pomáhaní jeden druhému.Ale nevěřím tomu,že na sbírky přispívají lidé jen pro dobro toho druhého.Ti co nemají mnoho peněz a pomužou,chtějí pomoct,tomu věřím,ale je určitě mnoho lidí co pomužou ,aby se jen zviditelnili,nebo něco z toho ukořistili.Já osobně přispívám na boj boj proti rakovině,protože to je nemoc ,která je kolem nás a nevybírá si věk člověka.

anonym

Protože lidé chtějí garážová vrata od firmy … a střechu od …, myslíc že to co je naučené z reklamy před zprávami, že to je nejlepší řešení pro váš … Jsem odpadkový koš do kterého se vejde vše, i způsoby plateb na příspěvek pro …
Doplňuji:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nevim-co-se-100-miliony